Úvod > Aktivity & akce > Akce > Letohrádek Mitrovských - 3 výstavy pro celou rodinu

Letohrádek Mitrovských - 3 výstavy pro celou rodinu

Kdy 16. září 2017 10:00 - 19. listopad 2017 16:00 Výstavy
Největším tahákem bezesporu bude legendární dvojice kutilů Pat a Mat. Pro dámské pohledy s citem pro detail je připravena výstava Střípky z dějin módy na panenkách a pro zkoumavé obdivovatele techniky výstava Modely autíček a fotografie automobilů.
Na výstavě o večerníčku Pat a Mat se dozvíte, jak seriál vzniká za pomoci technických scénářů a detailních rozkresů pohybu figurek. Nebudou chybět dvě loutky chronických smolařů a také ukázka toho, co skrývají pod barevnými tričky, dále zmenšené rekvizity a kulisy jako dvojdomek, obývací pokoj, kutilská dílna, ale i létací balón a další drobnosti z jednoho z nejoblíbenějších večerníčků minulé i současné studiové tvorby.

Střípky z dějin módy na panenkách - téměř stovka exponátů – tedy ručně šitých a zdobených šatů a patřičných doplňků oblečených na panenkách Barbie a Steffi – od Z. Mudrákové.

Majitelem rozsáhlé sbírky autíček - čítající téměř 1000 kusů - je S. Hajšel. Sběratelská velikost je 1 : 43. Vystavené automobily jsou uspořádány podle výrobců a států původu, dále automobily charakteristické svojí funkcí – autobusy, nákladní vozidla, policejní nebo hasičské vozy. K výstavě modelů patří fotografie automobilů nebo jejich částí od uměleckého fotografa V. Blažka.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 8. 2017
28.9.
31.12.
Cirkus Mechanikus

Cirkus Mechanikus

Brno, Jižní Morava
1.1.
31.12.
Vida! výhodné vstupenky a pernamentky 2017

Vida! výhodné vstupenky a pernamentky 2017

Brno, Jižní Morava
26.3.
17.12.
Faunahobby Brno

Faunahobby Brno

Brno, Jižní Morava
24.9.
11.2.
Skřetí výstava Jeden kmen na Špilberku

Skřetí výstava Jeden kmen na Špilberku

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí