Úvod > Aktivity & akce > Akce > Letohrádek Mitrovských - 3 výstavy pro celou rodinu

Letohrádek Mitrovských - 3 výstavy pro celou rodinu

Kdy 16. září 2017 10:00 - 19. listopad 2017 16:00 Výstavy
Největším tahákem bezesporu bude legendární dvojice kutilů Pat a Mat. Pro dámské pohledy s citem pro detail je připravena výstava Střípky z dějin módy na panenkách a pro zkoumavé obdivovatele techniky výstava Modely autíček a fotografie automobilů.
Na výstavě o večerníčku Pat a Mat se dozvíte, jak seriál vzniká za pomoci technických scénářů a detailních rozkresů pohybu figurek. Nebudou chybět dvě loutky chronických smolařů a také ukázka toho, co skrývají pod barevnými tričky, dále zmenšené rekvizity a kulisy jako dvojdomek, obývací pokoj, kutilská dílna, ale i létací balón a další drobnosti z jednoho z nejoblíbenějších večerníčků minulé i současné studiové tvorby.

Střípky z dějin módy na panenkách - téměř stovka exponátů – tedy ručně šitých a zdobených šatů a patřičných doplňků oblečených na panenkách Barbie a Steffi – od Z. Mudrákové.

Majitelem rozsáhlé sbírky autíček - čítající téměř 1000 kusů - je S. Hajšel. Sběratelská velikost je 1 : 43. Vystavené automobily jsou uspořádány podle výrobců a států původu, dále automobily charakteristické svojí funkcí – autobusy, nákladní vozidla, policejní nebo hasičské vozy. K výstavě modelů patří fotografie automobilů nebo jejich částí od uměleckého fotografa V. Blažka.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 8. 2017
27.1.
25.4.
Výstava Fimfárum

Výstava Fimfárum

Brno-střed, Jižní Morava
3.3.
29.4.
Víkendové labodílny: Výcvik draků

Víkendové labodílny: Výcvik draků

Brno, Jižní Morava
5.3.
3.9.
GeomeTRY

GeomeTRY

Brno, Jižní Morava
7.1.
16.12.
Faunahobby Brno 2018

Faunahobby Brno 2018

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí