Úvod > Aktivity & akce > Akce > 24. Břevnovské posvícení 2017

24. Břevnovské posvícení 2017

Kdy 6. říjen 2017 16:00 - 8. říjen 2017 20:00 Společenské akce
Břevnovské posvícení s tradicí od roku 1994 se koná 6.-8. října v prostoru před břevnovským klášterem v Praze.
V sobotu od rána začíná už pravé posvícení. Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které řemesla předvádějí. Součástí vesničky jsou stánky chráněných dílen.

Ve stáncích bude možné zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nechybějí stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem. Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které řemesla předvádějí.

Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po 12 hodině a každý návštěvník si v programu najde to své. Pro děti vystoupí kouzelník a soubory škol z Prahy 6. Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj.

Vstupné do areálu posvícení se žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující v duchu dávných tradic budou vybírat za svá vystoupení do klobouku.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2017

Ubytování a restaurace v okolí