Milovice

Ačkoli se historie Milovic začala psát již ve 14. století, většinou je spojujeme s novodobými událostmi. Synonymem pro město poblíž Lysé nad Labem se totiž stala armáda, na počátku 20. století rakouskouherská, v druhé polovině sovětská. Obyčejný smrtelník se sem nemohl podívat dlouhé desítky let.

Co musíte vidět v Milovicích

Tolik památek jako v jiných městech v Milovicích nenajdete, zastupuje je jen novogotický kostel sv. Kateřiny Alexandrijské postavený po vzniku vojenského újezdu jako náhrada za zničený kostel ve vesnici Mladá. S historií města a zejména jeho vojenskou minulostí se seznámíte v Muzeu Milovicka v kulturním domě na hlavním náměstí a také na mezinárodním vojenském hřbitově, založeném v roce 1915 zejména pro italské vojáky padlé za první světové války; v budově u hřbitova najdete malé muzeum.
 

Náměstí posledního vojína

V bývalém vojenském újezdu, zřízeném již za Rakousko-Uherska roku 1904, žilo během okupace Československa po roce 1968 více než sto tisíc sovětských vojáků. V roce 1995 byl vojenský prostor zrušen, historii připomíná například zvláštní název milovického náměstí 30. června – právě ten den roku 1991 totiž z Milovic odešli poslední sovětští vojáci. V revitalizované krajině vznikla například přírodní rezervace, která se stala novým domovem pro stáda zubrů, divokých koní a praturů.
 

Mirakulum, Tankodrom a zábava ve vzduchu i na zemi

Památek je v Milovicích poskrovnu, zato o zábavu pro volný čas tu není nouze; to vám dokáže třeba oblíbený dětský park Mirakulum s každoroční porcí atraktivních novinek. Úzkokolejka vás dopraví z Mirakula na Tankodrom, kde si užijete jízdy na obrněném transportéru a jiné adrenalinové kousky. Můžete si zahrát paintball, vyzkoušet landkiting, kiteboarding, snowkiting nebo lyžařský a snowboardový trenažér.
 
Zobrazit celý popis

Informační centra

Aktuality z města

Park Mirakulum slaví pět let!
8. září 2017 13:00

Park Mirakulum slaví pět let!

Milovice
Přijde vám sobota 9. 9. jako magické datum? Teď si k tomu ještě připočtěte, že Park Mirakulum v tento den slaví své 5. narozeniny! A jako vždy to bude velkolepá show! Čeká vás totiž pohádkové odpoledne s TV Minimax kde se můžete těšit na maskota Mini Maxe a prasátko Peppu, dále také na ukázku práce záchranných sborů nebo třeba na Spejbla s Hurvínkem a mnoho dalšího!
4.5.
6.5.
Inov-8 Gladiator race Milovice 2018

Inov-8 Gladiator race Milovice 2018

Milovice, Střední Čechy
15.6.
17.6.
Festival Votvírák Milovice 2018

Festival Votvírák Milovice 2018

Milovice, Střední Čechy