Úvod > Kam pojedete? > Praha > Praha > Praha 8

Praha 8

Kromě Prahy 8 se žádný jiný městský obvod tak těsně nedotýká historického jádra a zároveň nekončí až na samém okraji hlavního města. K osmičce totiž patří Karlín společně s Poříčím a budovou Muzea hlavního města Prahy, ale také Dolní Chabry a Březiněves, čtvrti na severních hranicích města.

Co musíte vidět v Praze 8

Bráno od centra města stojí za vidění již zmíněné Muzeum hlavního města Prahy na Poříčí. V Karlíně si pozornost zaslouží jak starý Negrelliho viadukt a budova Invalidovny, tak moderní budovy, například Forum Karlín nebo Nile House a Danube House na Rohanském nábřeží. Mezi památky se řadí rovněž Libeňský zámeček, jednou za rok při hudebním a divadelním festivalu Mezi ploty můžete nahlédnout do areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích s jinak běžně přístupným nemocničním kostelem sv. Václava.
 

Karlínský kostel má svítící oltář

Nejznámější historickou památkou osmičky je kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí, vysvěcený při příležitosti milénia příchodu slovanských věrozvěstů na Moravu. Stavba z tesaného kamene se dvěma věžemi připomíná staré románské kostely, od nichž se ovšem liší oslnivou výzdobou interiérů. Na ní se podíleli přední umělci, například malíři Josef Mánes a František Ženíšek, autorem portálu je sochař Václav Levý. Kuriozitou je osvětlení oltáře, instalované Františkem Křižíkem.
 

Od koupališť přes lesy na hvězdárnu

K vodním radovánkám slouží Aquacentrum Šutka nebo letní koupaliště Stírka či Ládví. Na Libeňském ostrově objevíte lanové centrum, k výletům láká Čimický a Ďáblický háj s hvězdárnou anebo údolí Bohnického a Čimického potoka s řadou značených i neznačených tras. Pietním místem je Kobyliská střelnice, kde za druhé světové války nacisté popravili přes 500 lidí. Laskavější setkání se smrtí nabízí Les vzpomínek, přírodní hřbitov, kde je možné uložit popel zemřelých ke kořenům památečních stromů.
 
Zobrazit celý popis

Aktuality z města

Navštivte zámek Ctěnice v příjemné vzdálenosti od Prahy a užijte si dožínky
25. srpen 2017 11:00

Navštivte zámek Ctěnice v příjemné vzdálenosti od Prahy a užijte si dožínky

Praha 8
Hledáte netradiční a neobvyklý výlet v Praze? Znáte-li památky v pražském centru už zpaměti, vydejte se na menší výlet do Ctěnic. Poslední prázdninový víkend můžete, jak již bude v Zámeckém areálu Ctěnice zvykem, navštívit dožínky. Tradiční ctěnická sklizňová slavnost oslavující konec žatvy se i letos nese v duchu zábavy i poučení. Řemeslný trh a tvůrčí dílny pro děti. Takový bude letošní šestý ročník dožínek ve Ctěnicích. Vstup do areálu je zdarma, proto si nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost.
24.9.
Taťka fest v Ládví

Taťka fest v Ládví

Praha 8, Praha
24.9.
Bleší trh v RoSe

Bleší trh v RoSe

Praha 8, Praha
1.4.
23.12.
Karlínské farmářské trhy

Karlínské farmářské trhy

Praha 8, Praha
26.4.
15.10.
První křik, první pláč

První křik, první pláč

Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace