Úvod > Kam pojedete? > Praha > Praha > Praha 2

Praha 2

Vinohrady a kostel sv. Ludmily na Náměstí Míru, Nové Město s Karlovým náměstím, Vyšehrad opředený legendami z šerého dávnověku, starobylá rybářská čtvrť Podskalí i vinice Grébovka na svazích Nuselského údolí, to všechno zahrnuje území druhého pražského obvodu.

Co musíte vidět na Praze 2

Vyšehrad patří k nejpamátnějším místům českých dějin. Tady podle pověstí sídlil kníže Krok a jeho tři dcery, odtud bylo vysláno poselství k oráči Přemyslovi do Stadic a z vyšehradské skály kněžna Libuše věštila slávu Prahy. Za vidění stojí kasematy s podzemním sálem Gorlice, románská rotunda sv. Martina či kostel sv. Petra a Pavla. Zajděte se také podívat do Podskalské celnice na Výtoni s expozicemi věnovanými starému Podskalí a historii dopravy dřeva na Vltavě.
 

Koho byste měli znát z našich dějin na Vyšehradě

Vyšehrad se v druhé polovině 19. století stal pohřebištěm nejslavnějších osobností národa. Na zdejším hřbitově je pochováno více než 600 osobností české kultury a vzdělanosti, například hudební skladatelé Antonín Dvořák a Bedřich Smetana, spisovatelé Karel Čapek a Jan Neruda, malíři Alfons Mucha a Mikoláš Aleš, operní pěvkyně Ema Destinová, první český laureát Nobelovy ceny Jaroslav Heyrovský a další. Ve východní části hřbitova se nachází Slavín, hrobka velikánů českého národa z roku 1890.
 

Cestovatelská potěšení nejen Vinohrad

Hledáte místa s pěknými výhledy? Vyzkoušejte třeba terasy u kostela Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově, nábřeží u Tančícího domu či barokní Bastion XXXI, který je součástí opevnění Nového Města. Skvělým místem pro odpočinek unavených cestovatelů je Botanická zahrada Univerzity Karlovy. A pokud hledáte potěšení pro oči i jazyk, vyzkoušejte Muzeum čokolády nebo Viniční altán v Grébovce, vinici na svahu mezi městskými částmi Vinohrady a Nusle, kde ochutnáte nejlepší česká a moravská vína.
Zobrazit celý popis

Informační centra

Aktuality z města

Festival Praha pije víno se připojuje k oslavám výročí Karla IV.
24. květen 2016 12:00

Festival Praha pije víno se připojuje k oslavám výročí Karla IV.

Praha 2
Třetí ročník festivalu Praha pije víno se uskuteční v pátek 27. a sobotu 28. května 2016. V tomto roce navíc festival mění své působiště a přesouvá se do reprezentativních prostor pražské Novoměstské radnice a přilehlého Karlova náměstí. Letos si připomínáme 700. výročí narození zakladatele organizovaného vinařství na území dnešního hlavního města, římského císaře a českého krále Karla IV. Festival, propagující autentická, přírodní vína bez aditiv, která mají nejblíže k tomu, jak víno vypadalo v době Karlově, se s radostí ke karlovským oslavám připojuje a připravuje bohatý doprovodný program.
26.5.
30.5.
Praha srdce národů 2016

Praha srdce národů 2016

Praha 2, Praha
26.5.
EKOfestival Komwag

EKOfestival Komwag

Praha 2, Praha
26.5.
Nakafe

Nakafe

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace