Úvod > Kam pojedete? > Jižní Morava > Slovácko

Slovácko (JM)

Oblast vinohradů a starodávných poutních míst je jedinečná svým folklorem. Nelákají vás slavnosti, festivaly a gastronomické speciality? Pak se můžete plavit po Baťově kanálu, obdivovat zdejší hrady a zámky, vydat se na toulky po rozhlednách nebo za vínem do vinic, vinných sklepů a uliček.

Co musíte vidět na Slovácku

Místem, kde se povinně musí zastavit všichni milovníci vína, je malebný areál bíle a modře omítnutých historických vinných sklepů Plže v Petrově a Templářské sklepyČejkovicích, které od 13. století budovali templáři. Se všemi národopisnými oblastmi Slovácka se můžete seznámit ve strážnickém skanzenu, kde je kromě lidové architektury k vidění komplex lisovenukázkovým vinohradem. Skvělým tipem pro ty, kdo rádi jezdí na kole, jsou Moravské vinařské stezky s celkovou délkou přes 1 200 km.
 

Koho byste měli znát z našich prezidentů

Hodonín je známý jako rodištěT. G. Masaryka, filozofa, politika a prvního prezidenta Československé republiky, jehož osudy jsou spojeny také s řadou obcí v okolí. V barokním zámečku na Zámeckém náměstí najdete Masarykovo muzeum se stálou expozicí T. G. Masaryk a rodný kraj, která mapuje životní dráhu nejslavnějšího hodonínského rodáka. Masarykův rodný dům se nedochoval, ale na místě, kde stával, v Dobrovolského ulici č. 6, připomíná prvního československého prezidenta busta a pamětní deska.
 

Cestovatelská potěšení u řeky Moravy

Dětem udělá radost projížďka na drezínách po zrušené železniční trati v Ratíškovicích, plavba po Baťově kanálu se zastávkou u výklopníku v Sudoměřicích nebo návštěva hodonínské zoologické zahrady. Na starém hradištiMikulčicích zjistíte, jak se žilo našim předkům v době Velkomoravské říše, přitažlivým cílem je i malý skanzen se salaší a rozhlednou na Travičné. A pokud se budete toulat okolím Kyjova, zastavte se na Bukovanském větrném mlýněrozhlednou, restaurací a řadou atrakcí.
Zobrazit celý popis

Aktuality z oblasti

V Pálavské galerii vín ochutnáte novou kolekci
30. květen 2016 15:00

V Pálavské galerii vín ochutnáte novou kolekci

Pavlov
Pestrou přehlídku vinařství, ročníků i odrůd z pálavských svahů, to vše nabízí Pálavská galerie vín v Pavlově. Už ve středu 1. 6. ve 14 hodin tady sommeliéři představí novou kolekci šedesáti vín pro letošní sezónu. Ty vybrala odborná porota z celkem 200 přihlášených vzorků. Všechna vína pochází výhradně z jedné z 57 viničních tratí pálavské oblasti. Galerie je součástí komplexu U Venuše, který v dubnu získal ocenění Stavba roku 2015 Jihomoravského kraje.
30.4.
1.9.
Tour de vinohrad v Mikulčicích

Tour de vinohrad v Mikulčicích

Mikulčice, Jižní Morava
27.5.
24.7.
Hoří! výstava v Kyjově

Hoří! výstava v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava
1.6.
27.6.
Výstava naruby v Kyjově

Výstava naruby v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace