Valtice

Valticím se říká hlavní město vína – a pokud se sem vypravíte, zjistíte, že nejde o nadsázku nebo žert. Kromě Salonu vín, několika vinoték a vináren tu najdete například vinařské muzeum a střední odbornou školu vinařskou, můžete také navštívit zajímavé podzemí a projít se po naučné vinařské stezce.

Co musíte vidět ve Valticích

Ve sklepení valtického zámku sídlí Salon vín České republiky, stálá degustační expozice nejlepších moravských a českých vín. Při prohlídce můžete volně ochutnávat všechny vystavené vzorky anebo si vybrat z několika degustačních programů, řízených sommelierem. Možná je i prohlídka zdarma bez degustace anebo kombinovaná vstupenka, která zahrnuje volnou degustaci a prohlídkový okruh na zámku. Nahlédnout byste měli i do zámeckých vinných sklepů, o které pečuje společnost Vinné sklepy Valtice.
 

Koho byste měli znát z Lichtenštejnů

Působivý výhled na město Valtice a Lednicko-valtický areál se otvírá z návrší Reistna, kde kníže Josef I. z Lichtenštejna nechal postavit monumentální klasicistní kolonádu. Nápisy „Syn otci, bratr bratrům“ uprostřed severní strany kolonády a „Nezapomenutelným předkům jediný zůstávající syn“ uprostřed jižní strany připomínají, že pro knížete byla tato stavba bolestnou vzpomínkou a zároveň památníkem zesnulých předků, zejména otce Františka Josefa I. a bratrů Aloise I. Josefa a Filipa Josefa.
 

Cestovatelská potěšení valtických sklepů

Ať ve Valticích půjdete kamkoliv, víno si vás vždycky najde. Za vidění stojí také expozice historických vinařských lisů, Zámecký nebo Křížový sklep. Kromě toho se můžete projít nebo projet na kole po naučné vinařské stezce, prozkoumat labyrint Valtického podzemí anebo si vybrat k posezení některý z vinných sklepů. A až vás víno omrzí, nahlédněte třeba do bylinkové zahrádky ve valtické zámecké zahradě anebo se vydejte na prohlídku Muzea železné opony, které se věnuje ostraze státních hranic.
Zobrazit celý popis

Informační centra

Aktuality z města

Svatomartinský přípitek v Lednicko-valtickém areálu se již tradičně uskuteční 11. 11.
7. listopad 2016 8:35

Svatomartinský přípitek v Lednicko-valtickém areálu se již tradičně uskuteční 11. 11.

Valtice
Novou tradici v podobě Svatomartinského přípitkuchce založila před třemi lety Místní akční skupina Vinařská spolu s vinaři Lednicko–valtického areálu. Svatomartinský přípitek bude v letošním roce probíhat v prostorách jízdárny lednického zámku a před radnicí, na náměstí, ve Valticích. Mezi oběma místy bude 11. 11. po celou dobu akce opět zajištěna kyvadlová doprava historickým busem Praga RND, takže v jednom dni bude možné ochutnat pohodlně vína v obou místech, aniž by bylo nutné řešit dopravu. První jízda autobusu bude v 12:00 hodin z Valtic. Zastávka autobusu je přímo před valtickou radnicí.
14.12.
Vánoční žákovský koncert

Vánoční žákovský koncert

Valtice, Jižní Morava
17.12.
Vánoční Oldies disco

Vánoční Oldies disco

Valtice, Jižní Morava
17.12.
23.12.
Vánoční jarmark

Vánoční jarmark

Valtice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace