Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Zoo a akvária

Zoo a akvária celá ČR

V zoologických zahradách a akvarijních expozicích se zabaví děti i dospělí, i když je zima nebo se slunce zrovna schová za mraky. Navíc zoo se každý rok mění, vylepšují a připravují zábavné hry a programy pro nejrůznější příležitosti, takže pokaždé můžete zažít nebo vyzkoušet něco nového.

Zoologické zahrady, mořská i sladkovodní akvária, vodní parky či obory lákají malé i velké návštěvníky

Největší a také nejkrásnější mořská akvária si prohlédnete v Praze a v Hradci Králové, ovšem velkou nádrž pro žraloky mají také v olomoucké Zoologické zahradě na Svatém Kopečku. Koho to táhne do Afriky, ten by se měl vydat na Safari do zoo ve Dvoře Králové. Úžasné zážitky nabízí Zoologická zahrada Ostrava nebo Zoologická zahrada Zlín, mimořádně rozlehlá a členěná podle kontinentů, milovníci kočkovitých šelem by zase měli zamířit za bílými tygry do Zoologické zahrady v Liberci.

Zobrazit celý popis
Kam létají kvakoši se dozvíte v Zoo Praha
15. září 2017 15:00

Kam létají kvakoši se dozvíte v Zoo Praha

Praha 7
V sobotu 16. září se v Zoo Praha můžete seznámit s kvakoši. Tyto malé volavky každý rok podnikají dalekou pouť do zimovišť a pražská zoo jejich trasy sleduje pomocí satelitních vysílaček. Díky tomu vznikají poutavá svědectví o dobrodružstvích ptačích „nočních hrdinů“.