Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Skalní města

Skalní města celá ČR

Mohutné pískovcové věže, stěny a skalní bloky, osaměle stojící i vytvářející skupiny s úzkými uličkami, průrvami a stezkami – tak známe skalní města. Zříceniny starých hradů, skalní vyhlídky a naučné stezky v nich jsou oblíbeným cílem všech milovníků přírody, horolezců, romantiků i rodin s dětmi.

Prozkoumejte svět mohutných pískovcových věží, skalních útvarů a nejkrásnější skalní města České republiky

Vydejte se na skalní pevnost v Českém ráji s pozoruhodným jménem Drábské světničky a fantastickými výhledy do okolí! Jen kousek odtud leží další dvě známá skalní města, Hruboskalské a Prachovské skály. Rájem horolezců i turistů jsou Tiské stěny, jedna z nejstarších výletních oblastí Labských pískovců. Samozřejmě nesmíte zapomenout na slavné skalní město Adršpach – a když už budete na Kladském pomezí, propátrejte také méně známé, ale půvabné skalní město na stolové hoře Ostaš u Police nad Metují.

Zobrazit celý popis
Skalní města, kde (možná) nepotkáte davy lidí a nezaplatíte ani kačku
8. srpen 2017 12:30

Skalní města, kde (možná) nepotkáte davy lidí a nezaplatíte ani kačku

Police nad Metují
Koncem července probleskla novinami zpráva, že skály v Adršpachu o prázdninách zdraží vstupné, protože tam chodí moc turistů. Pokud se vám nechce platit nic navíc, jeďte jinam, skalních měst je u nás habaděj. Neslibujeme, že v nich budete sami, ale rozhodně v nich nečekejte takový nával jako v Adršpachu.