Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Rozhledny a vyhlídky

Rozhledny a vyhlídky celá ČR

Rozhledny a vyhlídková místa jsou skvělým cílem pro výlety: za námahu vás vždy odmění výhledem do okolí. Pohledy se rozletí do dálek, objevíte nové perspektivy a krajina z nadhledu vám možná vydá další netušená tajemství. Takže vzhůru do věží a na skalní plošiny či horské hřebeny!

Pohleďte na svět z ptačí perspektivy z rozhledny či unikátní přírodní vyhlídky

Která česká, moravská či slezská rozhledna je nejslavnější? Spoustu hlasů by jistě získaly Petřínská rozhledna, Ještěd či rozhledna Praděd, kde je horní plošina vysílače nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice. Z rozhledny na Poledníku se otvírá jeden z nejhezčích výhledů na Šumavu, rozhledna na Blaníku zase stojí na památném a velmi tajuplném místě. K nejslavnějším rozhlednám posledních let ovšem patří Bára u Chrudimi – znáte historku, jak ji krátce po dokončení vítr rozmetal na cucky?
Zobrazit celý popis
Výlety s nádhernými podzimními výhledy
21. říjen 2017 9:00

Výlety s nádhernými podzimními výhledy

Také milujete podzimní barevné listí, které každoročně zahalí přírodu do pestrých podzimních šatů? A jaký krásný daleký pohled se nabízí z vyhlídek, věží a rozhleden! Pokud to počasí dovolí, udělejte si čas a vyrazte na výlet třeba do Českého ráje, na Kokořínsko nebo do Podyjí. Portál Kudy z nudy ví i o dalších pěkných místech, z nichž bývá nejhezčí výhled právě na podzim.
Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Police nad Metují, Královéhradecko
Stezka korunami stromů v Janských Lázních

Stezka korunami stromů v Janských Lázních

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Dolní Morava, Východní Čechy