Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Rozhledny a vyhlídky

Rozhledny a vyhlídky celá ČR

Rozhledny a vyhlídková místa jsou skvělým cílem pro výlety: za námahu vás vždy odmění výhledem do okolí. Pohledy se rozletí do dálek, objevíte nové perspektivy a krajina z nadhledu vám možná vydá další netušená tajemství. Takže vzhůru do věží a na skalní plošiny či horské hřebeny!

Pohleďte na svět z ptačí perspektivy z rozhledny či unikátní přírodní vyhlídky

Která česká, moravská či slezská rozhledna je nejslavnější? Spoustu hlasů by jistě získaly Petřínská rozhledna, Ještěd či rozhledna Praděd, kde je horní plošina vysílače nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice. Z rozhledny na Poledníku se otvírá jeden z nejhezčích výhledů na Šumavu, rozhledna na Blaníku zase stojí na památném a velmi tajuplném místě. K nejslavnějším rozhlednám posledních let ovšem patří Bára u Chrudimi – znáte historku, jak ji krátce po dokončení vítr rozmetal na cucky?
Zobrazit celý popis
25 tipů na nejkrásnější vyhlídky
10. září 2017 10:00

25 tipů na nejkrásnější vyhlídky

Také se rádi na svých toulkách přírodou kocháte panoramatickými výhledy? Potom se nechejte inspirovat našimi dnešními tipy, které vám přináší přehled nejzajímavějších přírodních vyhlídek v celé České republice. Vybírat můžete z pohledů na meandry řek, skalní města či hřebeny našich hor.
Stezka korunami stromů v Janských Lázních

Stezka korunami stromů v Janských Lázních

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Dolní Morava, Východní Čechy