Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Řeky a jezera

Řeky a jezera celá ČR

Řeka volá, ale nemáte loď? Nevadí, právě pro vás existují půjčovny vodáckého vybavení. Vyberete si obří raft pro partu přátel, lehoučkou umělohmotnou kanoe pro dva, kajak, hausbót nebo plavbu vyhlídkovou lodí? Můžete se ale také vydat kolem jezer a rybníků nebo po naučných stezkách nad slatěmi.

Zažijte vodácké dobrodružství na českých řekách

Zatímco příjemnou plavbu pěknou krajinou, zpestřenou řadou zajímavostí v okolí, nabízí například řeka Ohře nebo česká vodácká klasika Vltava, vodáckou výzvou, kde pořádně prověříte svou fyzickou kondici, je řeka Ploučnice. S dětmi se vydejte třeba na šumavskou Tříjezerní slať nebo k Prášilskému jezeru, které leží pod horou Poledník. Oblíbeným místem pro letní rodinnou dovolenou je jezero Milada, třetí největší jezero v Česku, které vzniklo rekultivací průmyslové krajiny poblíž Ústí nad Labem.

Zobrazit celý popis
Tajemné a přístupné jen v suchých letech: vesnice na dnech přehrad
31. říjen 2017 9:22

Tajemné a přístupné jen v suchých letech: vesnice na dnech přehrad

Vranov nad Dyjí
Je-li léto bez vody, budou drobný brambory, tvrdí lidové pořekadlo. Na Znojemsku by navíc mohli dodat, že suché léto znamená, že turisté na podzim budou mít novou atrakci: klesající hladina Vranovské přehrady totiž pravidelně odkrývá základy více než osmdesát let zbořené vesnice Bítov.