Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Řeky a jezera

Řeky a jezera celá ČR

Řeka volá, ale nemáte loď? Nevadí, právě pro vás existují půjčovny vodáckého vybavení. Vyberete si obří raft pro partu přátel, lehoučkou umělohmotnou kanoe pro dva, kajak, hausbót nebo plavbu vyhlídkovou lodí? Můžete se ale také vydat kolem jezer a rybníků nebo po naučných stezkách nad slatěmi.

Zažijte vodácké dobrodružství na českých řekách

Zatímco příjemnou plavbu pěknou krajinou, zpestřenou řadou zajímavostí v okolí, nabízí například řeka Ohře nebo česká vodácká klasika Vltava, vodáckou výzvou, kde pořádně prověříte svou fyzickou kondici, je řeka Ploučnice. S dětmi se vydejte třeba na šumavskou Tříjezerní slať nebo k Prášilskému jezeru, které leží pod horou Poledník. Oblíbeným místem pro letní rodinnou dovolenou je jezero Milada, třetí největší jezero v Česku, které vzniklo rekultivací průmyslové krajiny poblíž Ústí nad Labem.

Zobrazit celý popis
Užijte si léto na vodě - vodácké výlety známé, neznámé...
14. červenec 2017 9:00

Užijte si léto na vodě - vodácké výlety známé, neznámé...

Sluníčko příjemně hřeje a vy se necháváte unášet přívětivým vodním tokem. Zpěv ptáků snad přehluší jen šum vody v peřejích či vaše pádlo nořící se do proudu… Láká vás sjezd řeky hučící v klínu rozeklaných skal, nebo se rádi zastavíte v písčitých tůňkách líně tekoucího živlu a osvěžíte tělo na další cestu? Na každý pád potřebujete duši romantika, který ocení přírodní scenérie, stan, spacák a vůni táboráku víc, než luxusní hotely.