Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Přírodní zajímavosti

Přírodní zajímavosti celá ČR

Už jste byli skoro všude a máte pocit, že všechno znáte? Omyl, o některých místech určitě ještě nevíte. Ukážeme vám pěkná místa, kde příroda čarovala anebo ta, kde jí lidé trochu pomohli, skalní bludiště, vodopády, kaňony, rašeliniště a zkrátka všechno, co je neobvyklé, nevídané a jedinečné.

Poznejte přírodní zajímavosti, unikáty a rarity, které Česko nabízí

Zatímco v rašeliništi a slatiništi Soos s množstvím bahenních sopek a minerálních pramenů budete mít pocit, že jste se dostali do pravěku, v Prachovských skalách si užijete bloudění obřím skalním labyrintem. Na Velké Americe, kde se natáčel slavný film Limonádový Joe, uvidíte malý evropský Grand Canyon. Pohádkovou zemi Narnii vám připomene České Švýcarsko se svým symbolem, Pravčickou bránou, vodomily potěší výlet k Pančavskému vodopádu nebo k romantickým Skryjským jezírkům.

Zobrazit celý popis
Podzim se již hlásí o slovo – nastává podzimní rovnodennost
21. září 2017 14:00

Podzim se již hlásí o slovo – nastává podzimní rovnodennost

Podzimní rovnodennost neboli astronomický podzim na severní polokouli obvykle nastává 23. nebo 22. září. Nejinak je tomu i letos, kdy tento jev nastává přesně 22. září 2017 ve 22:02 hodin okamžikem, kdy Slunce vstoupí do znamení Vah. Slunce bude tento den vycházet přesně na východě a zapadat přesně na západě. Den bude stejně dlouhý jako noc a zatímco na jižním pólu Slunce vyjde, na severním naopak ve stejném okamžiku zapadne…