Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Přírodní zajímavosti

Přírodní zajímavosti celá ČR

Už jste byli skoro všude a máte pocit, že všechno znáte? Omyl, o některých místech určitě ještě nevíte. Ukážeme vám pěkná místa, kde příroda čarovala anebo ta, kde jí lidé trochu pomohli, skalní bludiště, vodopády, kaňony, rašeliniště a zkrátka všechno, co je neobvyklé, nevídané a jedinečné.

Poznejte přírodní zajímavosti, unikáty a rarity, které Česko nabízí

Zatímco v rašeliništi a slatiništi Soos s množstvím bahenních sopek a minerálních pramenů budete mít pocit, že jste se dostali do pravěku, v Prachovských skalách si užijete bloudění obřím skalním labyrintem. Na Velké Americe, kde se natáčel slavný film Limonádový Joe, uvidíte malý evropský Grand Canyon. Pohádkovou zemi Narnii vám připomene České Švýcarsko se svým symbolem, Pravčickou bránou, vodomily potěší výlet k Pančavskému vodopádu nebo k romantickým Skryjským jezírkům.

Zobrazit celý popis
15 tipů na výlety do podzimní přírody
11. listopad 2017 11:00

15 tipů na výlety do podzimní přírody

Patříte k lidem, kteří si potřebují dobít baterky v přírodě a nenechají se od procházky odradit ani podzimním sychravým počasím? Pak pro vás máme tipy na místa, kde se vám bude zaručeně líbit i v toto roční období. A můžete sem vyrazit nejen s přáteli, partnerem nebo dětmi, ale také se svými čtyřnohými kamarády.