Hory celá ČR

Výlety do hor, do světa panenské přírody, strmých skal, horských strží a jezer, nejsou pro lenochy! Na některé vrcholky vás sice vyvezou lanovky a nahoře vás čekají útulné horské hotely a chaty, ale mnohem víc je těch, kam se jinak než po svých zkrátka nedostanete. Ale budete se tam cítit skvěle!

Zdolejte vrcholy našich nejvyšších hor!

Zatímco na naši nejvyšší horu Sněžku vás pohodlně vyveze lanovka, jinak tomu je s Lysou horou, královnou Moravskoslezských Beskyd – tam se dá vyjít jenom pěšky, vyjet na kole anebo v zimě na běžkách. Dobrodružný a fyzicky náročný je výstup na bájnou šumavskou horu Třístoličník i na Milešovku, držící titul největrnější hory v Česku. Pro rodiny s dětmi je pěkným cílem proslulé naleziště drahokamů Kozákov s horskou chatou a rozhlednou anebo vyhlídka z Jizery, druhé nejvyšší hory Jizerských hor.

Zobrazit celý popis
Kde je podzim nejkrásnější? Tipy pro milovníky fotografování a přírody
16. září 2017 10:47

Kde je podzim nejkrásnější? Tipy pro milovníky fotografování a přírody

Děčín
Přichází podzim, čas barevného listí. Pro někoho nastává období plískanic a splínů, pro milovníky přírody a fotografy ale začíná krátké období, kdy by venku nejraději trávili celé dny. I když máte svá oblíbená místa, kam se chodíte těšit z podzimních barev, naše tipy se vám možná budou hodit jako inspirace. A přibalte si foťáky a stativy, budete je potřebovat!
Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Dolní Morava, Východní Čechy
Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Český Rudolec, Jižní Čechy
Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

Mikulov, Jižní Morava