Hory celá ČR

Výlety do hor, do světa panenské přírody, strmých skal, horských strží a jezer, nejsou pro lenochy! Na některé vrcholky vás sice vyvezou lanovky a nahoře vás čekají útulné horské hotely a chaty, ale mnohem víc je těch, kam se jinak než po svých zkrátka nedostanete. Ale budete se tam cítit skvěle!

Zdolejte vrcholy našich nejvyšších hor!

Zatímco na naši nejvyšší horu Sněžku vás pohodlně vyveze lanovka, jinak tomu je s Lysou horou, královnou Moravskoslezských Beskyd – tam se dá vyjít jenom pěšky, vyjet na kole anebo v zimě na běžkách. Dobrodružný a fyzicky náročný je výstup na bájnou šumavskou horu Třístoličník i na Milešovku, držící titul největrnější hory v Česku. Pro rodiny s dětmi je pěkným cílem proslulé naleziště drahokamů Kozákov s horskou chatou a rozhlednou anebo vyhlídka z Jizery, druhé nejvyšší hory Jizerských hor.

Zobrazit celý popis
V sobotu se na Jizerce chystá dětský den s vílou Izerínou
5. říjen 2017 14:00

V sobotu se na Jizerce chystá dětský den s vílou Izerínou

Desná
Přijďte v sobotu 7. října 2017 do staré sklárny na Jizerce, kde se uskuteční již 7. ročník Dětského dne. Již naši předkové věřili, že právě v nejkrásnější a nejvýše položené osadě Jizerských hor sídlí ochránkyně zdejší přírody, víla Izerína. Dětský den je úmyslně pořádán po rovnodennosti a jeho smyslem je vzdát úctu přírodě a jejím darům.