Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Chráněná území a národní parky

Chráněná území a národní parky celá ČR

Chráněné neznamená nepřístupné, naopak! Národní i přírodní parky, chráněné oblasti a další místa se snaží přilákat návštěvníky řadou novinek. Vznikají návštěvnická centra, vyhlídky, rozhledny, značené trasy pro cyklisty i pěší, tematické naučné trasy i rarity. Líbilo by se vám třeba šumavské safari?

Objevujte přírodní bohatství České republiky!

Unikátní safari, kde lze pozorovat volně se pasoucí jeleny, najdete v Nové Peci a v Srní. Letní scenérie prohřátých skalních stěn a nivních luk slibuje Národní park Podyjí, naopak do chladného světa našich nejvyšších hor nahlédnete v Krkonošském národním parku. V Českém ráji na vás čekají skály a skalní města s romantickými vyhlídkami, rozsáhlý komplex neosídlených lesů a skal nabízí České Švýcarsko. V biosférické rezervaci Dolní Morava se zase projdete tajemnými lužními lesy. A kdo chce poznat rostlinu s originálním názvem kandík psí zub, musí se vydat na Medník!

Zobrazit celý popis
Vysoko do hor na guláš nebo do skalnatého ráje
22. září 2017 14:00

Vysoko do hor na guláš nebo do skalnatého ráje

Příroda se pomalu zbarvuje do podzimních tónů a láká na výlety všechny, kdo se vzhlédli v melancholii tohoto ročního období. Nádherná panoramata nabídnou horské hřebeny Krkonoš stejně jako skalní městečka a vyhlídkové plošiny v okouzlujícím Českém ráji.
Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Český Rudolec, Jižní Čechy
Rezervace divokých koní v Milovicích

Rezervace divokých koní v Milovicích

Milovice, Střední Čechy