Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Chráněná území a národní parky

Chráněná území a národní parky celá ČR

Chráněné neznamená nepřístupné, naopak! Národní i přírodní parky, chráněné oblasti a další místa se snaží přilákat návštěvníky řadou novinek. Vznikají návštěvnická centra, vyhlídky, rozhledny, značené trasy pro cyklisty i pěší, tematické naučné trasy i rarity. Líbilo by se vám třeba šumavské safari?

Objevujte přírodní bohatství České republiky!

Unikátní safari, kde lze pozorovat volně se pasoucí jeleny, najdete v Nové Peci a v Srní. Letní scenérie prohřátých skalních stěn a nivních luk slibuje Národní park Podyjí, naopak do chladného světa našich nejvyšších hor nahlédnete v Krkonošském národním parku. V Českém ráji na vás čekají skály a skalní města s romantickými vyhlídkami, rozsáhlý komplex neosídlených lesů a skal nabízí České Švýcarsko. V biosférické rezervaci Dolní Morava se zase projdete tajemnými lužními lesy. A kdo chce poznat rostlinu s originálním názvem kandík psí zub, musí se vydat na Medník!

Zobrazit celý popis
Národní přírodní rezervace Boubín je uzavřena kvůli polomům
10. listopad 2017 13:30

Národní přírodní rezervace Boubín je uzavřena kvůli polomům

Vimperk
V národní přírodní rezervaci Boubín v Jihočeském kraji jsou od 10. listopadu 2017 do 10. února 2018 uzavřeny veškeré turistické trasy včetně trasy okolo Boubínského pralesa i přístupových cest k rozhledně Boubín.