Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Botanické zahrady a parky

Botanické zahrady a parky celá ČR

V botanických zahradách a arboretech, sloužících především výzkumu, šlechtění a pedagogické praxi jsou vítáni všichni, kteří mají rádi přírodu, chtějí se poučit a jsou ochotni dodržovat pravidla. Nabídka by však nebyla úplná bez zajímavých krajinářských celků, zámeckých parků, zahrad a skleníků.

Klasické botanické zahrady a arboreta vás zavedou do světa rostlin

Záplavy exotických dřevin, květin a bylin objevíte všude, ale v každé zahradě či parku mají něco unikátního, za čím stojí se sem vydat. Viděli jste kvetoucí rododendrony Průhonickém parku, vinici sv. Kláry v Botanické zahradě v Praze-Troji nebo japonskou kamennou zahradu Plzni? Do liberecké botanické zahrady se jezdí lidé dívat obří rostlinu viktorii královskou a orchideje, do Bílé Lhoty na jinan dvoulaločný, jeden z nejstarších druhů dřevin na světě, a do zámeckého parku ve Vlašimi na čínský pavilon.

Zobrazit celý popis
Podzimu v trojské botanické zahradě kralují dýně
22. září 2017 10:09

Podzimu v trojské botanické zahradě kralují dýně

Praha 7
Letošní výstava dýní, která zakončuje celoroční program Americké léto v Botanické zahradě hl. m. Prahy, je inspirována krajinou a kulturním dědictvím Střední Ameriky, která je domovinou většiny druhů tykví. Americké motivy se letos promítnou do bohatých aranžmá, která budou k vidění v Ornamentální zahradě. Nejen děti se mohou těšit na poslední víkend výstavy 21. a 22. října, kdy se konají veselé Dýňové hrátky. Výstavu je možné navštívit od soboty 23. září až do neděle 22. října, v září denně od 9.00 do 19.00 v říjnu od 9.00 do 17.00. Přijďte si užít dýňový podzim v botanické zahradě.