Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Židovské památky

Židovské památky celá ČR

Židovská komunita v Čechách nebyla nikdy příliš početná, její kulturní vliv byl ale velký. Židé žijící v uzavřených ghettech udržovali své tradice a zvyky. I dnes se můžeme projít židovskými čtvrtěmi, sklonit hlavu na židovských hřbitovech nebo si prohlédnout některou z asi dvou set synagog.

Poznejte historii a památky židovského osídlení Čech a Moravy

Celistvý obraz o životě Židů si uděláte v Židovském muzeu v Praze, s nabytými vědomostmi se vydejte na procházku pražským Židovským městem. Židovskou čtvrť a památky si můžete projít i s průvodcem třeba v Boskovicích, v Mikulově se součástí naučné stezky židovskou čtvrtí stala i rituální lázeň mikve. V synagoze v Polné najdete Regionální muzeum židovské kultury s expozicí Příběh Leopolda Hilsnera. Židovská čtvrť v Třebíči se díky souboru 123 dochovaných domů právem dostala na seznam UNESCO.

Zobrazit celý popis
Dny židovské kultury v Mikulově budou plné kulturních i gastronomických specialit
21. září 2017 14:00

Dny židovské kultury v Mikulově budou plné kulturních i gastronomických specialit

Mikulov
Dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie, život v současném Izraeli, to vše připomene již desátý ročník festivalu Dny židovské kultury. Ten se na různých místech v Mikulově uskuteční ve dnech 22.–24. září 2017. Loňský ročník byl tématicky zaměřen na tanec a letos je hlavním motivem židovská kuchyně.