Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Židovské památky

Židovské památky celá ČR

Židovská komunita v Čechách nebyla nikdy příliš početná, její kulturní vliv byl ale velký. Židé žijící v uzavřených ghettech udržovali své tradice a zvyky. I dnes se můžeme projít židovskými čtvrtěmi, sklonit hlavu na židovských hřbitovech nebo si prohlédnout některou z asi dvou set synagog.

Poznejte historii a památky židovského osídlení Čech a Moravy

Celistvý obraz o životě Židů si uděláte v Židovském muzeu v Praze, s nabytými vědomostmi se vydejte na procházku pražským Židovským městem. Židovskou čtvrť a památky si můžete projít i s průvodcem třeba v Boskovicích, v Mikulově se součástí naučné stezky židovskou čtvrtí stala i rituální lázeň mikve. V synagoze v Polné najdete Regionální muzeum židovské kultury s expozicí Příběh Leopolda Hilsnera. Židovská čtvrť v Třebíči se díky souboru 123 dochovaných domů právem dostala na seznam UNESCO.

Zobrazit celý popis
Židovská obec v Praze letos připravila řadu novinek
13. duben 2016 12:00

Židovská obec v Praze letos připravila řadu novinek

Praha 1
Objevování bohaté židovské kultury se těší rostoucí popularitě. Židovská obec v Praze zve v nastálé turistické sezoně všechny zájemce k prohlídce nedávno otevřené historické mikve vedle Pinkasovy synagogy, židovského hřbitova na Žižkově i Jeruzalémské synagogy. Mimo to pro své návštěvníky připravila novinky, které jejich zážitky ještě víc obohatí a zatraktivní.