Zámky

Na zámcích většinou neřinčely zbraně, naopak tu ruku v ruce vládly krása a pohodlí. Jejich majitelé odedávna plnili svá reprezentativní sídla nejmodernějším a nejluxusnějším vybavením. Touha po dokonalosti je neopouštěla ani před vraty, a tak zakládali nádherné zahrady a rozlehlé parky.

Poznejte kouzlo zámků Čech, Moravy a Slezska - historie, popis, turistické informace, otvírací doby, kulturní akce

Od středověku přes renesanci až do 19. století proletíte časem na hradě a zámku v Jindřichově Hradci. Jako v pohádce si budete připadat na zámku Červená Lhota. A víte, kde zavazoval Miloslav Pyšné princezně střevíček? Bylo to v Telči. Atmosférou staré Anglii voní zámek Žleby, zatímco elegantní zámek Konopiště se sbírkami arcivévody F. F. d´Este poodhaluje život z přelomu 19. a 20. století. Příběh života na zámku vypráví také expozice české větve rodiny Thurn-Taxis na zámku Loučeň.

Zobrazit celý popis
Audience u císaře Karla I. se odehraje opět na zámku v Brandýse
23. duben 2017 15:04

Audience u císaře Karla I. se odehraje opět na zámku v Brandýse

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
K slavnostní audienci u císaře Karla I. nastoupí v sobotu 29. dubna v 11 hodin na zámku v Brandýse nad Labem vojenské historické jednotky, přijme je sám císař. Od 12 hodin pak projde historický průvod do Staré Boleslavi. Během letošní akce si připomeneme několik výročí: 130. výročí narození Jeho Veličenstva Karla I. Rakouského, 100. výročí zámku Brandýsa nad Labem jako osobního sídla blahoslaveného císaře a 300. výročí narození Jejího Veličenstva Marie Terezie.
Zámek a muzeum Velké Meziříčí

Zámek a muzeum Velké Meziříčí

Velké Meziříčí, Vysočina
Zámek Lemberk - domov léčitelky sv. Zdislavy

Zámek Lemberk - domov léčitelky sv. Zdislavy

Jablonné v Podještědí, Českolipsko a Jizerské hory