Zámky celá ČR

Na zámcích většinou neřinčely zbraně, naopak tu ruku v ruce vládly krása a pohodlí. Jejich majitelé odedávna plnili svá reprezentativní sídla nejmodernějším a nejluxusnějším vybavením. Touha po dokonalosti je neopouštěla ani před vraty, a tak zakládali nádherné zahrady a rozlehlé parky.

Poznejte kouzlo zámků Čech, Moravy a Slezska - historie, popis, turistické informace, otvírací doby, kulturní akce

Od středověku přes renesanci až do 19. století proletíte časem na hradě a zámku v Jindřichově Hradci. Jako v pohádce si budete připadat na zámku Červená Lhota. A víte, kde zavazoval Miloslav Pyšné princezně střevíček? Bylo to v Telči. Atmosférou staré Anglii voní zámek Žleby, zatímco elegantní zámek Konopiště se sbírkami arcivévody F. F. d´Este poodhaluje život z přelomu 19. a 20. století. Příběh života na zámku vypráví také expozice české větve rodiny Thurn-Taxis na zámku Loučeň.

Zobrazit celý popis
Vypravte se s dětmi za princeznami, Ohnivcem nebo černou paní
21. červenec 2016 16:00

Vypravte se s dětmi za princeznami, Ohnivcem nebo černou paní

Hrady a zámky již tradičně nabízejí v době letních prázdnin množství kulturních akcí, ale také speciální prohlídky pro nejmladší návštěvníky. Zkrácené dětské prohlídky jsou vedeny zábavnou formou, která potěší i dospělé výletníky. Můžete na ně vyrazit například na zámek Sychrov, Zákupy, Náchod, Slatiňany a hrad Grabštejn či Bouzov. Příležitostně jsou dětské prohlídky dostupné i na zámku v Litomyšli.