Zámky celá ČR

Na zámcích většinou neřinčely zbraně, naopak tu ruku v ruce vládly krása a pohodlí. Jejich majitelé odedávna plnili svá reprezentativní sídla nejmodernějším a nejluxusnějším vybavením. Touha po dokonalosti je neopouštěla ani před vraty, a tak zakládali nádherné zahrady a rozlehlé parky.

Poznejte kouzlo zámků Čech, Moravy a Slezska - historie, popis, turistické informace, otvírací doby, kulturní akce

Od středověku přes renesanci až do 19. století proletíte časem na hradě a zámku v Jindřichově Hradci. Jako v pohádce si budete připadat na zámku Červená Lhota. A víte, kde zavazoval Miloslav Pyšné princezně střevíček? Bylo to v Telči. Atmosférou staré Anglii voní zámek Žleby, zatímco elegantní zámek Konopiště se sbírkami arcivévody F. F. d´Este poodhaluje život z přelomu 19. a 20. století. Příběh života na zámku vypráví také expozice české větve rodiny Thurn-Taxis na zámku Loučeň.

Zobrazit celý popis
Na státní svátek 28. října mají děti vstup na státní hrady a zámky zdarma!
27. říjen 2016 9:06

Na státní svátek 28. října mají děti vstup na státní hrady a zámky zdarma!

Zcela zdarma mohou, na státní svátek 28. října 2016, děti a mládež do 18 let navštívit státní hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu. Nabídka platí pro všechny okruhy, na něž není třeba si povinně rezervovat vstupenku.