Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Vojenské památky

Vojenské památky celá ČR

Baví vás vojenská historie a technika? Vojenská muzea vám nabídnou expozice věnované opevnění i obraně státu, uvidíte dobový mobiliář, výzbroj a ubikace vojáků. Velmi atraktivní jsou především tanky, obrněné transportéry a další dopravní prostředky, používané od první republiky až po současnost.

Vojenská technika, tanky a letadla, vojenská muzea, bunkry a také nápady pro jejich obdivovatele

Vojenské technické muzeum v Lešanech vás provede historií vojenské techniky. Koho zajímá historie obrany státu a předválečné opevnění, jistě se vypraví do Vojenského muzea Králíky a na prohlídku blízké dělostřelecké tvrze Hůrka. Army park Ořechov u Brna představuje historickou i současnou vojenskou techniku, bonusem je největší český zábavní park ve stylu military. Příznivci letecké techniky jistě zamíří do Leteckého muzea Kbely anebo do  Air parku ve Zruči u Plzně.

Zobrazit celý popis
Tankový den v Lešanech bude ve znamení bitvy US Army vs. Německo
28. srpen 2017 9:30

Tankový den v Lešanech bude ve znamení bitvy US Army vs. Německo

Krhanice
Již 15. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se uskuteční v sobotu 2. září 2017. Výjimečná akce je tradičně představením vojenské techniky od třicátých let 20. století až do současnosti. Vojenský historický ústav Praha tentokrát pro návštěvníky připravil jako hlavní bod programu ukázku, v níž se odehraje střetnutí připomínající boje mezi americkou a německou armádou za druhé světové války. Vstup na Tankový den je zdarma.