UNESCO celá ČR

Česká republika se pyšní nádhernými historickými městy, starobylými hrady, vznešenými zámky a zachovalou přírodou. Mnohé kulturní a přírodní památky jsou natolik výjimečné, že by měly být zachovány dalším generacím; dvanáct z nich bylo dokonce zapsáno na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

Poznejte památky zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO v České republice

Hrad a zámek Český Krumlov nabízí prohlídky interiérů i zahrady s otáčivým hledištěm. Renesanční krásu šlechtické rezidence naplno vstřebáte na zámku v Litomyšli, rokokovými interiéry vás nadchne Arcibiskupský zámek Kroměříž. Nejkrásnější českou náves vystavěnou v čistém selském baroku naleznete v Holašovicích. Genialitu J. B. Santiniho můžete obdivovat v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře a do 20. století vstoupíte ve skvělé společnosti architekta Vily Tugendhat L. Miese van der Rohe.

Zobrazit celý popis
Ohřejte se v zimě v Lednici
14. leden 2017 11:00

Ohřejte se v zimě v Lednici

Lednice
Lednice není jen místem vhodným k návštěvě v teplých měsících - na své si zde přijdou všichni milovníci architektury i přírody. V zimě láká k návštěvě nejen palmový skleník, ale také lednický zámek. Projít se můžete také zámeckým parkem, odkud při příznivých podmínkách vyplouvají vyhlídkové lodě. A když hladina Zámecké Dyje zamrzne, proč toho nevyužít a nevyrazit na brusle?