Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Technické památky

Technické památky celá ČR

Zajímá vás, jak se staví mosty a přehrady nebo jak fungují elektrárny, mlýny či vysoké pece? Zájemci o historické i současné technické památky budou překvapeni, kolik pokladů se na našem území skrývá. Možná si dokonce splníte dávný sen z dětství a sfáráte v těžní kleci do důlní jámy!

Oživlý svět technických památek, místa kam se můžete vydat na výlet s dětmi nebo jen tak pro zábavu

V Ostravě najdete řadu unikátních industriálních památek, například Důl Hlubina nebo největší hornické muzeum v České republice, Landek park. Jestli vás to táhne k vodě, potěší vás výlet na Dlouhé Stráně ke třetí největší přečerpávací vodní elektrárně na světě. O historii čištění vody vědí všechno v pražské čistírně odpadních vod v Bubenči, zatímco ve skanzenu Solvayovy lomy zjistíte, jak se těžil a dopravoval vápenec. Zcela současná je nejvyšší pražská stavba televizní věže Tower Park Praha.

Zobrazit celý popis
Ještěd oslaví čtyřicetčtyři let od svého vzniku
17. září 2017 19:11

Ještěd oslaví čtyřicetčtyři let od svého vzniku

Liberec
Horský vysílač a hotel Ještěd je jedním z nejvýznamnějších technických unikátů u nás a letos uběhne již 44 let od jeho otevření. Při příležitosti oslav bude na této hoře 23. září 2017 po celý den probíhat bohatý kulturní program.