Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Hrady a zříceniny

Hrady a zříceniny celá ČR

Chcete znát příběhy starých časů? Mohutné hradby, které střežívaly sídla panovníků, dnes vydávají svá tajemství a otevírají brány všem návštěvníkům. Hrady a zříceniny jsou opředené pověstmi, skrývají poklady v tajemných chodbách, a když budete mít štěstí, zahlédnete i některá ze slavných strašidel!

Objevujte hrady, zámky, tvrze a spoustu dalších zajímavých míst v ČR

K nejstarším královským hradům u nás patří Křivoklát, lovecké sídlo českých králů i vyhlášené vězení. Vchod do pekla prý ukrývá hrad Houska, střeží jej však nepřístupný mnich bez obličeje, za tajemnem se můžete vypravit i na hrad Trosky. Pohádkově naladěni se vydejte tam, kde se mnohé pohádky natáčely, třeba za princeznou Jasněnkou na Bouzov nebo za Popelkou a její macechou na vodní hrad Švihov. Na mnoha doprovodných akcích se pobavíte na hradě Hukvaldy, nejrozsáhlejší moravské zřícenině.

Zobrazit celý popis
Hrad Sovinec se loučí se sezónou posladní akcí s názvem Hofmistrova závěť
26. říjen 2016 10:56

Hrad Sovinec se loučí se sezónou posladní akcí s názvem Hofmistrova závěť

Břidličná
O nadcházejícím víkendu, 28. - 30. října, proběhne na hradě Sovinec slavnostní zakončení turistické sezóny. Těšit se můžete na šermíře, středověké tance, módní přehlídku gotických šatů, sokolnické ukázky, divadelní pohádky nebo netradiční prohlídky hradních zákoutí, které oživí nejúspěšnější scénky sezóny. Můžete se těšít na premiéru šermířské grotesky Židle a nejoblíbenější divadelní komedii sezóny 2015 Podivné dědictví.