Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Církevní památky

Církevní památky celá ČR

Církevní památky vydávají jedinečné svědectví o našem duchovním i kulturním bohatství. Existují po staletí, přesto jde o živá místa, která nás přitahují oslnivou architekturou i duchovním odkazem.

Navštivte unikátní kostely a katedrály, klášterní areály, poutní místa, chrámy, kapličky i klidná místa k rozjímání

Za příběhy o zázracích se vydejte na poutní místa, třeba na Svatou Horu u Příbrami nebo na Svatý Kopeček u Olomouce. Historie poutního místa Velehrad sahá až do 9. století, kdy a Moravu přišli Cyril a Metoděj. Mezi místa, která by měl navštívit každý Čech, patří hora Říp, památné místo naší historie, a katedrála sv. Víta na Pražském hradě. Katedrála coby místo odpočinku českých patronů byla zapsána mezi památky UNESCO, podobně jako gotický chrám sv. Barbory v Kutné Hoře.

Zobrazit celý popis
Tři gotické kostelíky pod hradem Lipnice se otevřou o víkendu
23. duben 2016 7:45

Tři gotické kostelíky pod hradem Lipnice se otevřou o víkendu

Dolní Město
O záchranu a oživení kostelů sv. Jiří v Řečici, sv. Markéty v Loukově a sv. Martina v Dolním Městě usiluje dlouhodobě sdružení Přátelé podlipnických kostelů. Tři středověké kostelíky pod hradem Lipnice budou letos poprvé otevřeny tuto sobotu. U svaté Markéty v Loukově a u svatého Martina v Dolním Městě budou komentované prohlídky. Nejbohatší program je připraven v Řečici u příležitosti tamní Svatojiřské pouti.