Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Církevní památky

Církevní památky celá ČR

Církevní památky vydávají jedinečné svědectví o našem duchovním i kulturním bohatství. Existují po staletí, přesto jde o živá místa, která nás přitahují oslnivou architekturou i duchovním odkazem.

Navštivte unikátní kostely a katedrály, klášterní areály, poutní místa, chrámy, kapličky i klidná místa k rozjímání

Za příběhy o zázracích se vydejte na poutní místa, třeba na Svatou Horu u Příbrami nebo na Svatý Kopeček u Olomouce. Historie poutního místa Velehrad sahá až do 9. století, kdy a Moravu přišli Cyril a Metoděj. Mezi místa, která by měl navštívit každý Čech, patří hora Říp, památné místo naší historie, a katedrála sv. Víta na Pražském hradě. Katedrála coby místo odpočinku českých patronů byla zapsána mezi památky UNESCO, podobně jako gotický chrám sv. Barbory v Kutné Hoře.

Zobrazit celý popis
Klášter ve Zlaté Koruně láká na nové lapidárium, květinové aranže doplněné nevšedními exponáty a na koncert Jaroslava Hutky
4. srpen 2016 8:15

Klášter ve Zlaté Koruně láká na nové lapidárium, květinové aranže doplněné nevšedními exponáty a na koncert Jaroslava Hutky

Zlatá Koruna
Klášter Zlatá Koruna vstupuje do druhé poloviny letních prázdnin s dalšími lákadly. Od pátku 5. srpna 2016 vyzdobí a provoní jeho interiéry desítky květinových vazeb. Milovníci kamenických prvků a zručnosti našich předků si přijdou na své v nově zpřístupněném lapidáriu. A obdivovatelé známého písničkáře Jaroslava Hutky si nenechají ujít jeho koncert v pátek 12. srpna 2016.