Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Církevní památky

Církevní památky celá ČR

Církevní památky vydávají jedinečné svědectví o našem duchovním i kulturním bohatství. Existují po staletí, přesto jde o živá místa, která nás přitahují oslnivou architekturou i duchovním odkazem.

Navštivte unikátní kostely a katedrály, klášterní areály, poutní místa, chrámy, kapličky i klidná místa k rozjímání

Za příběhy o zázracích se vydejte na poutní místa, třeba na Svatou Horu u Příbrami nebo na Svatý Kopeček u Olomouce. Historie poutního místa Velehrad sahá až do 9. století, kdy a Moravu přišli Cyril a Metoděj. Mezi místa, která by měl navštívit každý Čech, patří hora Říp, památné místo naší historie, a katedrála sv. Víta na Pražském hradě. Katedrála coby místo odpočinku českých patronů byla zapsána mezi památky UNESCO, podobně jako gotický chrám sv. Barbory v Kutné Hoře.

Zobrazit celý popis
Loreta Rumburk připravila speciální letní prohlídky pro děti
24. červen 2016 12:00

Loreta Rumburk připravila speciální letní prohlídky pro děti

Rumburk
Loreta Rumburk nabízí od července do konce srpna dětským návštěvníkům speciální prohlídky barokní sakrální památky. Určeny jsou dětem od 5 do 11 let. Jedná se o novinku, která doplňuje hlavní turistickou sezónu v Loretě Rumburk. Dětské prohlídky loretánského areálu v Rumburku se konají od 1. 7. do 31. 8. 2016, od úterý do soboty vždy v 15:00 hodin.