Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Církevní památky

Církevní památky celá ČR

Církevní památky vydávají jedinečné svědectví o našem duchovním i kulturním bohatství. Existují po staletí, přesto jde o živá místa, která nás přitahují oslnivou architekturou i duchovním odkazem.

Navštivte unikátní kostely a katedrály, klášterní areály, poutní místa, chrámy, kapličky i klidná místa k rozjímání

Za příběhy o zázracích se vydejte na poutní místa, třeba na Svatou Horu u Příbrami nebo na Svatý Kopeček u Olomouce. Historie poutního místa Velehrad sahá až do 9. století, kdy a Moravu přišli Cyril a Metoděj. Mezi místa, která by měl navštívit každý Čech, patří hora Říp, památné místo naší historie, a katedrála sv. Víta na Pražském hradě. Katedrála coby místo odpočinku českých patronů byla zapsána mezi památky UNESCO, podobně jako gotický chrám sv. Barbory v Kutné Hoře.

Zobrazit celý popis
Na Vysočině si letos připomínají dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela
25. květen 2017 9:30

Na Vysočině si letos připomínají dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela

Humpolec
Letos nastal Rok českého baroka a výjimečný architekt Jan Blažej Santini-Aichel se v jeho rámci stal reprezentantem barokní architektury. Zároveň na rok 2017 připadá oslava výročí 340 let od jeho narození. Vysočina proto připravila projekt - Santiniho barokní slavnosti, které mají připomenout dílo a odkaz autora poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, ale také dalších mimořádných sakrálních staveb. První z oslav se koná již tuto neděli 28. 5. 2017 v Humpolci.