Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Církevní památky

Církevní památky celá ČR

Církevní památky vydávají jedinečné svědectví o našem duchovním i kulturním bohatství. Existují po staletí, přesto jde o živá místa, která nás přitahují oslnivou architekturou i duchovním odkazem.

Navštivte unikátní kostely a katedrály, klášterní areály, poutní místa, chrámy, kapličky i klidná místa k rozjímání

Za příběhy o zázracích se vydejte na poutní místa, třeba na Svatou Horu u Příbrami nebo na Svatý Kopeček u Olomouce. Historie poutního místa Velehrad sahá až do 9. století, kdy a Moravu přišli Cyril a Metoděj. Mezi místa, která by měl navštívit každý Čech, patří hora Říp, památné místo naší historie, a katedrála sv. Víta na Pražském hradě. Katedrála coby místo odpočinku českých patronů byla zapsána mezi památky UNESCO, podobně jako gotický chrám sv. Barbory v Kutné Hoře.

Zobrazit celý popis
V sobotu ožije Rumburk Loretánskými slavnostmi
16. září 2017 8:01

V sobotu ožije Rumburk Loretánskými slavnostmi

Rumburk
V Loretě Rumburk se v sobotu 16. září 2017 odehraje celodenní divadelní a hudební slavnost pro celou rodinu. Loretánské slavnosti proběhnou v architektonicky cenném barokním areálu z 18. století. Slavnost připomene tři sta deset let, která v září uplynou od vysvěcení a dostavby rumburské loretánské kaple. V ambitu Lorety je možné si prohlédnout česko-německou výstavu Barokní architekt a sochař: Johann Lucas Hildebrandt a Franz Biener.