Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Archeologie

Archeologie celá ČR

Rádi byste poznali život v pravěkých osadách a slovanských sídlištích? Archeologové poodhalili mnohé záhady života z dávných dob! Zjistili, co si lidé oblékali, kde bydleli, jaké nástroje používali, z jakého nádobí jedli a jak se starali o svá hospodářství.

Lákají vás tajemství dávné minulosti? Poznejte významné archeologické lokality, které světově prosluly!

Cesta časem začíná v brněnském Pavilonu Anthropos; určitě tu nepřehlédnete dva mamuty! Zajímavý areál experimentální archeologie, pravěký skanzen Altamira, ojbjevíte v Kosmonosích, zatímco v archeologickém skanzenu v Březně u Loun zjistíte, jak se žilo v pravěkých a slovanských sídlištích. Velkomoravská ves kypící životem na vás čeká v Archeologickém skanzenu Modrá, replikou slovanského opevněného hradiště je Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře. Do středověku vstoupíte v pražském skanzenu Řepora.

Zobrazit celý popis
Hrad v Brandýse nad Orlicí vydal své tajemství – kapesní sluneční hodiny
30. srpen 2017 9:00

Hrad v Brandýse nad Orlicí vydal své tajemství – kapesní sluneční hodiny

Brandýs nad Orlicí
Archeologický průzkum zříceniny hrádku v Bradnýse nad Orlicí přinesl nejedno překvapení. Archeologové zde během prací našli kruhovou zlacenou nášivku, jedenáct mincí nebo nášlapný třmen na napínání samostřílu. Největším objevem a záhadou zároveň je pro ně však část kapesních slunečních hodin.