Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Pěší turistika a nordic walking

Pěší turistika a nordic walking celá ČR

Jsou místa, kam se jinak než pěšky zkrátka nedostanete – a my víme o těch nejkrásnějších. Protáhneme vás přes lesy a po liniích československého předválečného opevnění, ukážeme vám nádherné přírodní rezervace, kaňony dravých říček i skalní vyhlídky. Objevte s námi půvab obyčejných procházek!

Pěší turistika je nejodpočinkovější a nejkrásnější činností v přírodě a chce-li někdo skutečně poznat krajinu, musí ji projít pěšky

Nejkrásnější šumavská procházka vede kolem řeky Vydry; smí se sem pěšky, s kočárkem i na invalidním vozíku, ale nehrozí vám střet s cyklisty. Podobná pravidla platí také pro naučnou stezku k Velkému mechovému jezírku na Rejvízu. Zváni jste i na cestu kolem vojenských pevností v okolí Dolní Moravy anebo do malebné obce jménem Svatý Jan pod Skalou. Odtud to máte jen kousek na Křivoklátsko, do kraje spisovatele Oty Pavla – a náročné dálkošlapy potěší 58 km dlouhá stezka Jiřího Gutha-Jarkovského.

Zobrazit celý popis
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka
15. září 2017 12:00

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Kopřivnice
V sobotu 16. září 2017 startuje již 15. ročník „Běhu rodným krajem Emila Zátopka“- memoriálu olympijského vítěze, slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století. Koná se pravidelně nejbližší sobotu k jeho narození, což bylo 19.9.1922. Ve stejný den se narodila i jeho manželka, paní Dana Zátopková.