Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Pěší turistika a nordic walking

Pěší turistika a nordic walking celá ČR

Jsou místa, kam se jinak než pěšky zkrátka nedostanete – a my víme o těch nejkrásnějších. Protáhneme vás přes lesy a po liniích československého předválečného opevnění, ukážeme vám nádherné přírodní rezervace, kaňony dravých říček i skalní vyhlídky. Objevte s námi půvab obyčejných procházek!

Pěší turistika je nejodpočinkovější a nejkrásnější činností v přírodě a chce-li někdo skutečně poznat krajinu, musí ji projít pěšky

Nejkrásnější šumavská procházka vede kolem řeky Vydry; smí se sem pěšky, s kočárkem i na invalidním vozíku, ale nehrozí vám střet s cyklisty. Podobná pravidla platí také pro naučnou stezku k Velkému mechovému jezírku na Rejvízu. Zváni jste i na cestu kolem vojenských pevností v okolí Dolní Moravy anebo do malebné obce jménem Svatý Jan pod Skalou. Odtud to máte jen kousek na Křivoklátsko, do kraje spisovatele Oty Pavla – a náročné dálkošlapy potěší 58 km dlouhá stezka Jiřího Gutha-Jarkovského.

Zobrazit celý popis
Naposledy oprašte běžecké a trekové boty. Listopad patří Velké kunratické!
6. listopad 2017 12:00

Naposledy oprašte běžecké a trekové boty. Listopad patří Velké kunratické!

Praha 4
Druhý listopadový víkend se blíží a s ním i jeden z nejznámějších pražských běžeckých závodů. Na slavnou Velkou kunratickou, která bez ohledu na počasí odstartuje v neděli 12. listopadu ráno, zve portál Kudy z nudy.
Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Police nad Metují, Královéhradecko
Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

Mikulov, Jižní Morava
Praděd - nejvyšší hora Moravy

Praděd - nejvyšší hora Moravy

Karlova Studánka, Severní Morava a Slezsko