Jezdectví celá ČR

Ať už vás ke koním láká dobrodružná představa kovbojů nebo romantické sny o kočárech se čtyřspřežím, u nás jistě najdete něco podle svého gusta. V jízdních školách se naučíte vše potřebné, svezete se na koních i dostavníkem, navštívíte slavné hřebčíny a poznáte život na venkovských farmách.

Tipy pro milovníky koní, kde absolvovat výuku i vyjížďky na koních i prázdninové pobyty přímo pod stanem

V Kladrubech nad Labem můžete navštívit nejstarší hřebčín na světě, kde se už přes pět set let chovají starokladrubští koně, spaciálně určení pro ceremoniály panovnických dvorů. Dokonce se na nich můžete také projet, a to v hřebčíně Favory na barokním statku Benice. Od zámku a královských koní se vypravte do divočiny, mezi kovboje a indiány do Westernového městečka Šiklův mlýn, kde se žije i jezdí jako na Divokém Západě. A pokud vás láká dovolená v sedle, prožijte ji na koňské farmě u Litoměřic.

Zobrazit celý popis
Mezinárodní výstava Koně v akci o tomto víkendu vrcholí v Pardubicích
30. srpen 2017 7:57

Mezinárodní výstava Koně v akci o tomto víkendu vrcholí v Pardubicích

Pardubice
Na největší setkání koní a lidí v domově slavné Velké pardubické se můžete zajet podívat o víkendu 1. až 3. září. Jedná se mezinárodní výstavu Koně v akci, která koná na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Pořadatelé v rámci 19. ročníku výstavy připravili nabitý a rozmanitý program, jehož podtitulem jsou kůň a svatební veselí. V Pardubicích bude k vidění hned několik finálových závodů, šampionátů a soutěží, ale také několik novinek a pardubických premiér.