Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Tradiční řemesla

Tradiční řemesla celá ČR

Jak se pekl chleba nebo vyráběly sirky, kdo byl kovotlačitel a šindelář, jaký je rozdíl mezi bednářem a kolářem? Jak vypadal obchod nebo školní třída před více než sto lety? A jak se v té době jezdilo? Muzea tradičních řemesel vám odpoví a přiblíží atmosféru dob, kdy žili naši předci.

Tradice a ukázky mistrů starých řemesel: své umění vám předvedou tesaři, kováři, hrnčíři a další řemeslníci

Zavzpomínat si na staré časy můžete třeba v Muzeu řemesel v Letohradě, ovšem zvídaví cestovatelé si jistě rádi některá řemesla sami vyzkoušejí pod vedením zkušených řemeslníků na statku Bernard. Na zrekonstruovaný mlýn s funkčním mlýnským kolem se můžete přijet podívat do Kozlovic, v papírně ve Velkých Losinách zase uvidíte, jak se vyrábí ruční papír. Křehkou krásu skla spatříte v harrachovské sklárně Novosad, v Karlových Varech nahlédnete přímo ve sklářské huti pod ruce moserovským sklářům.

Zobrazit celý popis
Nenechte si ujít velkou módní show v Jablonci
10. leden 2017 10:06

Nenechte si ujít velkou módní show v Jablonci

Jablonec nad Nisou
Začátek roku se v Jablonci nad Nisou již tradičně neobejde bez prestižní módní přehlídky "Made in Jablonec". 12. ledna 2017 se na ní představí přes dvacet bižuterních firem, které společně se svými partnery odprezentují ukázky ze své produkce na exklusivních modelech. Tentokrát přehlídka nese podtitul "Glamorous day".