Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Vinařská turistika

Vinařská turistika celá ČR

Toulky za vínem vás zavedou do malebných sklepních uliček a do vinohradů, do vinařských expozic, starobylých vinných sklepů, vinoték a na nejhezčí místa vinařských oblastí. Součástí takového putování ale samozřejmě musí být degustační programy a ochutnávky skvělých moravských a českých vín!

Vyjet si na kole mezi vinicemi, kochat se krajinou a večer skončit ve sklípku a ochutnat poklady vinařů. Tak vypadá ideální víkend...

Takřka povinnou zastávkou všech milovníků vína je valtický Salon vín České republiky se stovkou nejlepších vín z celého Česka a půvabný areál vinných sklepů Petrov-Plže. Zváni jste také do sklepů a vinařského muzea v Louckém klášteře ve Znojmě a na prohlídku tajemných Templářských sklepů v Čejkovicích. Skvělá vína ochutnáte například v kroměřížských Arcibiskupských zámeckých sklepech anebo při prohlídce Malovaného sklepa v Šatově, skutečného unikátu mezi moravskými vinnými sklepy.

Zobrazit celý popis
25 moravských vinařství nabízí svou produkci na brněnských slavnostech vína
24. září 2017 14:15

25 moravských vinařství nabízí svou produkci na brněnských slavnostech vína

Brno
8. ročník brněnských Slavností vína nabídne od 21. do 30. září 2017 kvalitní nabídku vín a burčáku z 25 moravských vinařství. Festival vína doplní již tradičně farmářské potraviny, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a každodenní odpolední a večerní hudební program.