Pivo a pivovary celá ČR

K tradiční české kuchyni tradičně patří dobré pivo s hustou, bohatou pěnou a výraznou zlatožlutou barvou. Nelákáme vás však jen na ochutnávky běžných piv a pivních speciálů, ale i na gastronomické pivní pochoutky do stylových pivovarských restaurací, na prohlídky pivovarů a do pivovarských muzeí.

Toužíte ochutnat nový druh piva? Láká vás exkurze v některém z mnoha českých pivovarů? Děláte si zálusk na pivní akce? Zajímá vás historie piva? Chcete si odpočinout v pivních lázních? Pro všechny máme tipů dost!

Žatec proslavilo pěstování chmele – a tak právě tady najdete Chrám Chmele a Piva, komplex s řadou zajímavých zábavných zastavení. Povinnou zastávkou všech pivařů je také Pivovarské muzeum v Plzni, skvělé pivo ochutnáte například v Zámeckém pivovaru Chyše anebo v Pivovaru Dalešice, kde Jiří Menzel natáčel film Postřižiny. Na prohlídky spojené s ochutnávkou piva jste zváni do muzea pivovarství a sladovnictví v Černokosteleckém zájezdním pivováru anebo do Pivovaru Klášter u Hradiště nad Jizerou.

Zobrazit celý popis
Nenechte si ujít Slavnosti piva v Krušovicích
16. září 2017 8:54

Nenechte si ujít Slavnosti piva v Krušovicích

Krušovice
V Královském pivovaru Krušovice se o třetí zářijové sobotě uskuteční jedna z nejlepších akcí pivovarské sezony: Slavnosti piva Krušovice. 16. září od 12:00 do 22:00 hodin se přímo v areálu pivovaru stanete přímými účastníky úžasné zábavy – na své si přijdou milovníci skvělé hudby, dobrého jídla a soutěží, kde hlavní výhrou je zásoba královského piva na celý rok. Vstupné se neplatí.