Úvod > Aktuality > Zámek Častolovice zve v sobotu na noční prohlídky

Zámek Častolovice zve v sobotu na noční prohlídky

Vydáno 24. srpna 2018 Zážitky
V sobotu 25. srpna 2018 od 19:00 do 24:00 hodin si můžete užít netradiční prohlídky historické expozice „Za zámeckou minulostí“ na zámku Častolovice. Noční atmosféru zámku a posezení na nádvoří zámku vám od 20:00 do 22:00 hodin zpříjemní jazzové vystoupení. Doporučujeme rezervaci termínu prohlídky. Zámecká kavárna s restaurací a nádvoří budou otevřeny do 01:00 hodin.
Městys Častolovice leží na hranici údolní nivy Divoké Orlice a Orlických hor. Právě tady se stýkají dvě říčky, které z pohoří odvádí vodu – Kněžná a Bělá. Na jejich soutoku stála od 13. století na dřevěných kůlech tvrz, na jejímž místě dnes najdeme krásný renesanční zámek obklopený anglickým parkem. Nádherné jsou interiéry zámku, ale také jeho okolí.

Unikátní je zámecké rozárium s více než 150 druhy růží. Děti pak potěší zámecký zvěřinec, kde mohou zvířata nejen hladit, ale také krmit. Krásné okolí zámku zaujalo také české filmaře - v roce 1968 zde natáčel režisér Václav Krška podle Turgeněvovy předlohy film Jarní vody.
Zámek Častolovice - skvost české historické architektury

Zámek Častolovice - skvost české historické architektury

Renesanční zámek je obydlen a otevřen návštěvníkům i různým společenským akcí. K zámku přiléhá anglický park se zvěřincem.

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžovou zahradu v Častolovicích založila matka dnešní majitelky Diany Phipps Sternbergové. Růžová zahrada je spojena s vodní zahradou a přítomné lavičky přímo vybízejí k odpočinku v centru přírodních skvostů.

Muzeum Častolovicka

Muzeum Častolovicka

Muzeum představuje dokumenty a předměty mapující historii i současnost městečka Častolovice.

Další aktuality