Úvod > Aktuality > Zoopark Zájezd láká na obří králíky, chameleony i lišky

Zoopark Zájezd láká na obří králíky, chameleony i lišky

Vydáno 20. července 2018 Příroda
Zoopark Zájezd je rodinná zoologická zahrada mezi Prahou a Kladnem. Je unikátní přírodními expozicemi, díky kterým jsou lidé ke zvířatům velmi blízko, a také snahou návštěvníkům především vytvořit místo k odpočinku v přírodě. Nově tu najdete jedinečnou expozici Terária. Nejen děti zde naleznou otevřený kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně největších králíků na světě. Po celý rok pro vás navíc zoo připravuje zábavné a naučné programy, např. v sobotu 21. července se můžete těšit na prohlídky s průvodcem.
Zoopark ZájezdZoopark Zájezd je s péčí budovaná rodinná zoologická zahrada ve stejnojmenné obci nedaleko města Kladna a letiště Ruzyně, opravdu jen kousek od hradu Okoř. V zooparku je chováno přes 40 druhů exotických a domácích zvířat. Nejen pro děti je zde otevřený kontaktní zookoutek, kde můžete poznat ovce, kozy, morčata a králíky opravdu velmi zblízka.

Zoologickou zahradu tvoří dvě části – novější se rozrůstá na plánovaných několik hektarů. Nyní si zde prohlédnete 80 druhů exotických a domácích zvířat. Těšit se můžete na šest druhů lemurů a drápkatých opiček, velbloudy, lamy, surikaty, karakaly, rysy ostrovidy včetně známého Blonďáka, klokany a různé druhy papoušků a dravých ptáků. Nechybí ani liška obecná s malými liščaty. Úžasná je i expozice Terária se zřejmě největší sbírkou chameleonů v Evropě a v přírodě již vyhynulými leguány.

Zahrada je otevřena denně od 9 do 18 hodin, vstupné stojí 100 Kč pro dospělé a 75 Kč pro děti.
 

Sobota s průvodcem

Ostrovid BlonďákPřijďte v sobotu 21. 7. do zooparku a zúčastněte se prohlídky s průvodcem! Průvodce Dan vás provede celou zoo, prozradí vám informace ze zákulisí, řekne vám informace o zvířatech i třeba o tom, jak se zoo staví, a zodpoví vaše dotazy. Navíc si budete moct několik zvířat sami nakrmit!

Začátek prohlídek je ve 13:00 a 15:00 u vchodu do zoo u lemurů a její délka cca 1 hodina. Platí se na ní zvláštní vstupné ve výši 50 Kč (od 3 let) při vstupu do zoo. Ve 14:00 navíc proběhne veřejná ukázka káněte Eddieho se sokolnicí Kiki. Kapacita je omezená – rezervaci můžete udělat po emailu na akce@zoopark-zajezd.cz.
 

Hrátky s obry

Zájezd obří králíkJsou šedí a oranžoví, mají velké uši, hebkou srst, umí skákat a patří k největším na světě. Kdo je to? Králíci v Zooparku Zájezd, se kterými si můžete pohrát.

V zoo jim spolu s novým dětským hřištěm vytvořili nový velký výběh, do kterého mohou dovnitř i malé děti. Ty se mohou králíkům dívat doslova z očí do očí, tenhle druh (belgický obr) totiž může mít na délku přes metr!
 

Dar z Berlína – lišky korsakové

Liška KorsakDo Zooparku Zájezd se ze Zoo Berlín dostala skupina krásných lišek. Korsak je s tou českou příbuzný, ale žije ve stepích střední Asie přes Čínu až po Bajkal. Jsou plaché, ale návštěvníků se nebojí.

Zájezd je nyní jen jednou ze dvou zoo v Česku, kde jsou tato nádherná zvířata k vidění. Člověk si vždycky připomene, proč se do nich Malý princ tak zamiloval.
 

Největší sbírka chameleonů

Chameleon ZájezdNa jaře v Zooparku Zájezd si prohlédnete unikátní expozici Terária, do které postupně přidávají nové druhy. Sbírka 18 chameleonů, z nichž někteří patří k největším, nejbarevnějším či nejmenším na světě, je asi největší v evropských zoo. Navíc tu chovají i v přírodě vyhynulé leguány modravé a další plazy, které jinde neuvidíte.

Pro odvážlivce je i část s hmyzem a pavouky – takhle zblízka by jinde nikdo švába vidět nechtěl.
Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark je s péčí budovaná mini-zoo v obci Zájezd. Uvidíte zde několik druhů opic a poloopic (jistě znáte lemury z kreslené pohádky Madagaskar), kočkovité šelmy i dravé ptáky.

Další aktuality

19.6.
2018
Veltrusy provoní již tradiční výstava růží

Veltrusy provoní již tradiční výstava růží

Střední Čechy | Příroda
5.6.
2018
Kačina láká na otevřenou a oživenou zahradu

Kačina láká na otevřenou a oživenou zahradu

Střední Čechy | Příroda