Úvod > Aktuality > Zoopark Zájezd láká na obří králíky i surikaty

Zoopark Zájezd láká na obří králíky i surikaty

Vydáno 21. července 2017 Příroda
Zoopark Zájezd je rodinná zoologická zahrada mezi Prahou a Kladnem. Je unikátní přírodními expozicemi, díky kterým jsou lidé ke zvířatům velmi blízko, a také snahou návštěvníkům především vytvořit místo k odpočinku v přírodě. Na letošní letní sezónu si zoopark připravil řadu novinek - obří králíky, největší sbírku chameleonů v Evropě, skupinu lišek s liščaty a malé i velké určitě potěší malé surikaty.
Zoopark Zájezd je s péčí budovaná rodinná zoologická zahrada ve stejnojmenné obci nedaleko města Kladna a letiště Ruzyně. V zooparku je chováno přes 40 druhů exotických a domácích zvířat. Nejen pro děti je zde otevřený kontaktní zookoutek, kde můžete poznat ovce, kozy, morčata a králíky opravdu velmi zblízka. Zoologickou zahradu tvoří dvě části – novější se pomalu rozrůstá na plánovaných několik hektarů. Nyní zde jsou mezi 50 druhy například oblíbení lemuři (šest druhů!), úžasná expozice Terária se zřejmě největší sbírkou chameleonů v Evropě a v přírodě již vyhynulými leguány, surikaty, rysové, klokani nebo velbloud. Zahrada je otevřena denně od 9 do 18 hodin, vstupné stojí 100 Kč pro dospělé a 75 Kč pro děti.
 

Hrátky s obry

Zájezd obří králíkJsou šedí a oranžoví, mají velké uši, hebkou srst, umí skákat a patří k největším na světě. Kdo je to? Králíci v Zooparku Zájezd, se kterými si nyní můžete pohrát. V zoo jim spolu s novým dětským hřištěm vytvořili nový velký výběh, do kterého mohou dovnitř i malé děti. Ty se mohou králíkům dívat doslova z očí do očí, tenhle druh (belgický obr) totiž může mít na délku přes metr!
 

Miminka surikat vykukují z nor

Surikaty ZájezdKdyž se narodí, nejprve jsou schované v podzemních norách. Teď už ale čtyři čiperové běhají s rodiči ven na sluníčko a předvádí se návštěvníkům. Stále ještě padají a kutálí se na nerovnostech, to ale brzy překonají a naučí se i pořádně panáčkovat, jak je pro surikaty typické. Surikaty ve stoje kontrolují, zda se neblíží nepřítel a pokud je něco vyplaší, tak buď zalezou do nory nebo se rozplácnou na zem, díky hnědé barvě pak nejsou vidět, nebo si to aspoň myslí.
 

Dar z Berlína – lišky s mláďaty

Do Zooparku Zájezd ze Zoo Berlín dostali skupinu krásných lišek i s mláďaty. Korsak je s tou českou příbuzný, ale žije ve stepích střední Asie přes Čínu až po Bajkal. Jsou plaché, ale návštěvníků se nebojí. Zájezd je nyní jen jednou ze dvou zoo v Česku, kde jsou tato nádherná zvířata k vidění. Člověk si vždycky připomene, proč se do nich Malý princ tak zamiloval.
 

Největší sbírka chameleonů

Chameleon ZájezdNa jaře v Zooparku Zájezd otevřeli unikátní expozici Terária, do které postupně přidávají nové druhy. Sbírka 18 chameleonů, z nichž někteří patří k největším, nejbarevnějším či nejmenším na světě, je asi největší v evropských zoo. Navíc tu chovají i v přírodě vyhynulé leguány modravé a další plazy, které jinde neuvidíte.

Pro odvážlivce je i část s hmyzem a pavouky – takhle zblízka by jinde nikdo švába vidět nechtěl. Každý víkend probíhá ve 14 hodin komentované krmení.
Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark je s péčí budovaná mini-zoo v obci Zájezd. Uvidíte zde několik druhů opic a poloopic (jistě znáte lemury z kreslené pohádky Madagaskar), kočkovité šelmy i dravé ptáky.

Další aktuality

17.4.
2018
Vydejte se do Koněpruských jeskyní s baterkou

Vydejte se do Koněpruských jeskyní s baterkou

Střední Čechy | Příroda
5.4.
2018
Pomozte vyčistit Sázavu a další místa v republice

Pomozte vyčistit Sázavu a další místa v republice

Střední Čechy | Příroda
19.3.
2018
Hrátky se sluncem aneb Rovnodennost v katedrále

Hrátky se sluncem aneb Rovnodennost v katedrále

Střední Čechy | Příroda