Úvod > Aktuality > Děti oslaví v sobotu ve Žlutých lázních svůj den s dinosaury

Děti oslaví v sobotu ve Žlutých lázních svůj den s dinosaury

Vydáno 29. května 2017 Zážitky
Žluté lázně se v neděli 4. června vrátí v čase o 200 milionů let nazpátek. Po pláži na břehu Vltavy se budou procházet obří dinosauři, malé dobrodruhy čeká dinosauří soutěžní stezka a kromě her a zábavy pro nejmenší se návštěvníci mohou těšit také na zajímavé přednášky. Den dětí s dinosaury začne v 10 hodin a vstup na akci je zdarma.
Ve Žlutých lázních se děti se seznámí zábavnou formou s prehistorií. V dětském koutku, v prostoru dráhy pétanque i na dalších místech areálu, potkají nejmenší návštěvníci tři plně pohyblivé dinosaury o velikosti 2,5 x 4 metry. Děti se navíc mohou dozvědět mnohé informace z historie. Připraveny jsou  paleontologické přednášky na pódiu v dětském koutku, diskuse s ošetřovatelem dinosaurů a k vidění bude také výstava zkamenělin.
 
Na každého z malých návštěvníků během Dne dětí čeká také dinosauří soutěžní stezka, kde si vyzkouší na sedmi stanovištích mimo jiné střelbu, hledání dinosaurů v písku, hledání dinosauřích vajec nebo slalom. Součástí bude malování na obličej, pestrý program plný her a soutěží na pódiu v dětském koutku, opékaní buřtů, soutěže o ceny, kreativní dílny, výuka pravěkých tanců a pouťové atrakce. Hosté Žlutých lázní mohou po celou dobu navštívit také Mobilní planetárium nebo se naučit speciální bojové umění spojené s tancem Capoeira Mandela.
Žluté lázně - sportovní a relaxační areál

Žluté lázně - sportovní a relaxační areál

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je nohejbal, stolní tenis nebo půjčovny kol a bruslí. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.

Modřanská cyklostezka A2 Vltavská - okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou

Modřanská cyklostezka A2 Vltavská - okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou

Jedna z nejoblíbenějších pražských cyklostezek, kde si lze také skvěle zajezdit na kolečkových bruslích vede po pravém pravém břehu Vltavy z Mánesa okolo Podolské vodárny, nádraží Praha - Modřany, ke Zbraslavskému mostu a dále přes osadu Jarov do Vraného nad Vltavou.