Úvod > Aktuality > Zlínské muzeum přichází s nabídkou zvýhodněných vstupenek

Zlínské muzeum přichází s nabídkou zvýhodněných vstupenek

Vydáno 15. června 2011 Zážitky
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro návštěvníky příjemnou novinku - zvýhodněné sdružené vstupenky do více svých objektů. Pod sloganem „Poznejte víc“ nově nabízí dva druhy zvýhodněných vstupenek.
Pracovně jsou vstupenky rozděleny na malý a velký okruh. Velký nabízí sloučenou vstupenku do expozic na zlínském zámku, do Obuvnického muzea v prostoru bývalé vstupní brány do továrního areálu a zároveň i na Hrad Malenovice a tamní Hájenky. Malý okruh počítá se společnou návštěvou zlínského zámku a Obuvnického muzea.

Pro návštěvníky je určitě podstatná informace o ceně – sdružená vstupenka do zlínského zámku, Obuvnického muzea a hradu Malenovice stojí dospělého návštěvníka pouhých 130 korun. Za zvýhodněnou vstupenku do expozic na zámku a Obuvnického muzea pak zájemce zaplatí je 65 korun. V obou případech jde o dvacetiprocentní slevu oproti běžným vstupenkám do jednotlivých objektů, prohlídka sdružených expozic poskytne zajímavý program na celý den, ale návštěvy jednotlivých objektů jde samozřejmě rozložit i do několika dnů.

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy jsou zaměřeny například na putování S inženýry Hanzelkou a Zikmundem pěti světadíly, poskytnou přehled o filmové tvorbě zlínských ateliérů i aktuální výstavu Pátrání po místě. Unikátní je možnost poznání historie obouvání a expozice v malenovickém hradu.
Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě na hradě Malenovice

Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě na hradě Malenovice

Nově otevřená expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně umístěná v objektu hájenky před hradem v Malenovicích představuje domácké zpracování nejdostupnějších přírodních materiálů - dřeva, proutí a slámy - jako významnou součást tradiční lidové kultury.

Baťovský domek ve Zlíně

Baťovský domek ve Zlíně

Jedním z objektů pod správou Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně je Baťův domek s expozicí Bydlení v baťovském Zlíně. Expozice je kvůli technickým problémům do odvolání uzavřena!

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy

Muzeum jihovýchodní Moravy sídlící ve 14. budově v bývalém továrním areálu firmy Baťa představuje ve svých expozicích historii obuvi, historii firmy Baťa, historii zlínských filmů a cestovatelství. Další expozice muzea jsou na hradě Malenovice, v Luhačovicích a v památníku Ploština.

Obuvnické muzeum ve Zlíně - Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Obuvnické muzeum ve Zlíně - Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem Princip Baťa - Dnes fantazie, zítra skutečnost se nachází v budově 14|15 Baťova institutu (ve 14. budově továrního areálu).

Hrad Malenovice - přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice - přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.