Úvod > Aktuality > Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc

Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc

Vydáno 1. prosince 2016 Památky
Zámek Žleby si pro své návštěvníky v adventním čase opět nachystal bohatý program formou víkendových oživených prohlídek, které navíc třetí adventní sobotu doplní kulturní pásmo v zámeckém divadle nazvané Kouzlo Vánoc. Na druhou adventní sobotu jsou na zámek zvány především děti - v podání divadla Studna je pro ně připravena pohádka o princi Jaromilovi.
Zámek Žleby leží 25 km od Kutné Hory a můžete tu určitě strávit příjemné odpoledne. Původně gotický hrad vlastnil jednu dobu i kutnohorský mincíř.

Žlebský zámek se o dvou následujících adventních víkendech 3. - 4. a 10. - 11. prosince otevírá a zve na prohlídky bohatě vyzdobeného zámku s neopakovatelnou vánoční atmosférou. Součástí vánočních prohlídek tu tradičně bývá zprovozněná a oživená zámecká kuchyně, v níž čarovné ruce pilných kuchařinek i pekařinek budou opět vytvářet samé vánoční dobroty podle starých a tradičních receptur. Tak neváhejte a přijďte se podívat a třeba také ochutnat...  Adventní prohlídky budou odcházet podle časového harmonogramu od 9:00 do 16:00 hodin v 30minutových intervalech. Vstupné na prohlídku je pro dospělého 140 Kč, pro děti 100 Kč a rodinné vyjde na 370 Kč. Na všechny akce doporučujeme rezervaci na e-mailu zleby@npu.cz nebo na telefonu 327 398 121.

V sobotu 3. prosince se je kromě vánoční trasy připravena (pro děti od 5 do 12 let) pohádka o princi Jaromilovi v podání divadla Studna. Doznívá flašinet, oponka se otevírá a lipoví umělci rozehrávají jarmareční příběh o princi, jemuž ke štěstí pomůže moudrost potulných komediantů… Pohádka se bude hrát ve 13:00 a 15:00 hodin. Vstupné je pro děti za 100 Kč.

Další oživení čeká zámek další sobotu 10. prosince, kdy vás zve Komorní hudební soubor Šporkovo trio spolu se svými hosty na sváteční program Kouzlo Vánoc komponovaný z vánočních povídek, básní, lidových pranostik, koled a hudebních děl slavných mistrů. Představení se uskuteční na historické scéně zámeckého divadla. Program pro dospělé diváky je volným pokračováním loňského úspěšného vystoupení. Akce se koná v 18:00 a 20:00 hodin, vstupné činí 200 korun.
Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.