Úvod > Aktuality > Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc

Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc

Vydáno 2. prosince 2017 Památky
Zámek Žleby si pro své návštěvníky v adventním čase opět nachystal bohatý program formou víkendových oživených prohlídek, které navíc třetí adventní sobotu doplní kulturní pásmo v zámeckém divadle nazvané Kouzlo Vánoc. Na druhou adventní sobotu jsou na zámek zvány především děti - v podání divadla Studna je pro ně připravena pohádka o princi Jaromilovi.
Zámek ŽlebyZámek Žleby leží 25 km od Kutné Hory a můžete tu určitě strávit příjemné odpoledne. Původně gotický hrad vlastnil jednu dobu i kutnohorský mincíř.

Žlebský zámek se o dvou následujících adventních víkendech 2. - 3. a 9. - 10. prosince otevírá a zve na prohlídky bohatě vyzdobeného zámku s neopakovatelnou vánoční atmosférou. Součástí vánočních prohlídek tu tradičně bývá zprovozněná a oživená zámecká kuchyně, v níž čarovné ruce pilných kuchařinek i pekařinek budou opět vytvářet samé vánoční dobroty podle starých a tradičních receptur.

Tak neváhejte a přijďte se podívat a třeba také ochutnat...  Adventní prohlídky budou odcházet podle časového harmonogramu od 9:00 do 16:00 hodin v 30minutových intervalech. Vstupné na prohlídku je pro dospělého 150 Kč, pro děti 110 Kč a rodinné vyjde na 410 Kč. Na všechny akce doporučujeme rezervaci na e-mailu zleby@npu.cz nebo na telefonu 327 398 121.

Zámek Žleby na VánoceV sobotu 9. prosince si nenechte ujít žlebskou vánoční pohádku plnou koled, která se opírá o původní české tradice, jež jsou na pozadí jednotlivých příběhů. Zároveň se v průběhu pohádky rodina mění v postavy z Betléma, který se nám postupně před očima vyobrazuje. Krásná a osobitá scénografie Jarmily Enochové posouvá příběh na skutečnou podívanou. A jaké plyne z našeho představení ponaučení? Že pravým duchem Vánoc, namísto přejídání a dárků, je narození Ježíška.
Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.