Úvod > Aktuality > Na zámku Loučeň proběhne netradiční oslava konce roku již ve 13 hodin

Na zámku Loučeň proběhne netradiční oslava konce roku již ve 13 hodin

Vydáno 26. prosince 2015 Zážitky
31. prosince se na zámku Loučeň slaví Nový rok jako první na planetě. Spolu s Kiribaťany, Rusy z oblasti Kamčatky a jejího okolí, nebo s lidožrouty z Papuy! Na takového Silvestra rozhodně nezapomenete! Odšpuntování láhve šampaňského na zámku Loučeň už v jednu hodinu odpoledne má navíc jednu obrovskou výhodu: Užijí si ho i ti členové rodiny, kteří do půlnoci nevydrží v bdělém stavu.
Poněkud nesourodá společnost se sejde poslední den v roce odpoledne od 13 hodin na nádvoří zámku Loučeň: Vedle sebe tu uvidíte potapěče, mořskou pannu, opilé Rusy, sněhuláka, lidožrouty i sibiřskou lišku. Ti všichni tu nebudou náhodou. Každý z nich představuje zástupce jednoho z dalekých států.

Během silvestrovského programu na zámku Loučeň totiž navštívíte hned tři vzdálená místa na zemi a povíme si o silvestrovských tradicích, která zde mají. Těmi třemi vzdálenými místy jsou exotické Tichomoří, dále pak zimou svazující Sibiř a nakonec horká Papua. Součástí programu bude také prohlídka vánočně vyzdobeného zámku.

Jako mávnutím proutku se přenesete do chladných vod severního Ruska, které poskytne na silvestrovskou oslavu zcela odlišný pohled. Ve 14. hodin se totiž ocitnou v Yakutsku, tedy na jednom z nejstudenějších obydlených míst na Zemi, v takřka nejsevernějším a zároveň nejvýchodnějším výběžku Ruska. Slavit s nimi budou Rusové s neodmyslitelnou vodkou na zahřátí. Mnohé děti, které na Silvestra zavítají se svými rodiči, se díky organizátorům v mžiku promění ve zvířata ze studené tajgy.
 
Studenou exotiku můžete vyměnit v 15. hodin za hřejivější končiny, a to přímo za beach party v Sydney. Na pobřeží Indického oceánu a na jedné z největších pláží světa budete moci přivítat již potřetí Nový rok. Nezapomeňte si vzít s sebou nafukovací kruhy, sluneční brýle, či bábovičky na písek. Nebude chybět ani letní grilování.
 
Kdy o svátcích na zámek
Silvestrovské oslavy na Loučeni končí zhruba v 15.30 hodin. V jejich rámci je možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku a také labyrinty. To, zda budou labyrinty poslední den roku 2015 pokryté sněhovou peřinou, bude velkým překvapením, o němž zatím netuší ani organizátoři celé akce. Pokud přece jen nějaká sněhová pokrývka napadne, budete mít možnost vidět samotnou Bílou paní na silvestrovské projížďce na lyžích.
Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality

19.4.
2018
Pochod Krajinou barona Ringhoffera se koná už v sobotu

Pochod Krajinou barona Ringhoffera se koná už v sobotu

Střední Čechy | Zážitky
16.4.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky