Úvod > Aktuality > Zimní návštěvu lednického zámku spojte s vyhlídkovou plavbou po Dyji

Zimní návštěvu lednického zámku spojte s vyhlídkovou plavbou po Dyji

Vydáno 11. listopadu 2017 Památky
Jedním z dalších zámků, na který se můžete vypravit i v zimním období, je ten v Lednici. Během víkendů je veřejnosti přístupný i palmový skleník. Krásný výlet si užijete, když prohlídku obou míst spojíte s plavbou po Dyji a procházkou zámeckým parkem.
Zámek LedniceLednický zámek se nachází v Lednicko-valtickém areálu, který je ne nadarmo zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Původně renesanční zámek z 16. století byl v 17. století barokně upraven, dnešní vzhled ovšem získal až při poslední rozsáhlé rekonstrukci v polovině 19. století, při které byl upraven ve slohu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku.

V listopadu a prosinci je každý víkendový den od 10 do 16 hodin zpřístupněn první prohlídkový okruh, tedy prohlídka reprezentačních sálů v přízemí zámku, které sloužily k pořádání společenských akcí.
 

Vzácný cykas a vyhlídkové plavby

Návštěvu doporučujeme spojit s prohlídkou unikátního skleníku, který vznikl přestavbou původní oranžérie z roku 1717. Do skleníku můžete přijít obdivovat stále kvetoucí tropické a subtropické rostliny nebo tu můžete jen tak relaxovat. Mimo hlavní sezonu je ve skleníku příjemný klid a samozřejmě také teplo – v nejteplejší části teploměr naměří okolo dvaceti stupňů Celsia. Kuriozitou skleníku je pak nejvzácnější česká skleníková rostlina, 300 – 500 let starý cykas Píchoš Altensteinův.

Příjemný víkendový den můžete zakončit vyhlídkovou plavbou zámeckým parkem po Staré a Zámecké Dyji. V listopadu 2017 jsou v provozu ještě pravidelné plavby areálem, lodě tak vyjíždějí na svou trasu kromě pondělí denně od 10 do 15:30 hodin, v půlhodinových intervalech.

Od prosince do března se popluje loď Morava od Lednice k Janohradu každý víkend a o státních svátcích ve stejném čase. Z vyhřáté lodní kajuty můžete pozorovat krásy nejen zimního zámeckého parku, ale i lužního lesa. Během zimních měsíců (prosinec - březen) si při tom můžete pochutnávat na pohárku svařeného vína, který je v ceně lodního lístku.
Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Ohřejte se v Lednici - zimní plavby zámeckým areálem

Ohřejte se v Lednici - zimní plavby zámeckým areálem

Lednice, perla jižní Moravy, nespí ani v zimě. Od prosince do ledna nabízí toto malebné městečko v srdci Lednicko–valtického areálu bohatý program aktivit pro celou rodinu. Proto neváhejte a přijeďte se ohřát do Lednice! Zveme vás k romantické "plavbě se svařákem" zimním parkem lednického zámku.

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.