Úvod > Aktuality > Zelená Hora otevře mimořádně brány zámku

Zelená Hora otevře mimořádně brány zámku

Vydáno 8. srpna 2016 Zážitky
Zámek, který proslavila především kniha Černí baroni, nabídne mimořádnou šanci k návštěvě. Mimořádné prohlídky se uskuteční pouze o dvou víkendech v srpnu - 13 .- 14. 8. a 20. - 21. 8. 2016. Na závěr proběhne na zámku Barokní slavnost s operou Kouzelná flétna. Letní barokní festival, navazuje na projekt 9 týdnů baroka pořádaný v rámci projektu Plzeň – EHMK 2015. Těšit se můžete 20. 8. 2016 od 19 hodin.
Zámek, známý mimo jiné díky románu Miroslava Švandrlíka Černí baroni, v programu nabídne tanečnice, divadelníky, šermíře a jsou připravené i komentované prohlídky s variantou pro děti, v suvenýrech zakoupíte výroční turistickou známku, otevření je obohaceno řadou výstav, ukázkami řemesel a bohatým občerstvením. 
 
Využijte příležitost vidět zámecké sklepení, kostel, kapli, vojenskou basu, zámeckou zahradu, místnosti, které pamatují slavné osobnosti.
 
Na špatném stavu zámku, který se v posledních letech postupně opravoval, se podepsala armáda. Po roce 1939 byli v zámku nejdříve němečtí, pak čeští vojáci, za jejich pobytu památka značně chátrala. Zbyly jen pozůstatky kdysi honosných interiérů v některých pokojích - dřevěné obložení, kazetový strop či krb z červeného mramoru.

Zámek zažil po revoluci, kdy byl navrácen do majetku obce Klášter, několik víkendových otevření. Akce vždy proběhly s mimořádnou návštěvností, což svědčí o zájmu a pozornosti, kterou právem charismatická dominanta kraje přitahuje. Letos se zámek otevírá mimořádně po dva srpnové víkendy.

Město Nepomuk - rodiště sv. Jana Nepomuckého

Město Nepomuk - rodiště sv. Jana Nepomuckého

Rodištěm sv. Jana Nepomuckého je město s příznačným názvem Nepomuk na západě ČR. Díky řadě historických památek patří k vyhledávaným turistickým cílům.

Zámek Zelená Hora – místo nálezu Rukopisu zelenohorského

Zámek Zelená Hora – místo nálezu Rukopisu zelenohorského

Jednou z dominant Nepomucka je Zámek Zelená Hora, který byl postaven na místě původně z husitských válek opevněného vrchu, po skončení husitských válek pak hradu, který vystavěl Hynek Krušina ze Švamberka. V současné době je zámek uzavřen.