Úvod > Aktuality > Zavzpomínejte na léto na safari v Zoo Olomouc

Zavzpomínejte na léto na safari v Zoo Olomouc

Vydáno 10. září 2019 Příroda
I když příjemně teplé letní dny pomalu ale jistě střídá chladný podzim, podmínky pro poznávání Česka jsou stále ideální. Vydejte se zavzpomínat na horké léto na safari v Zoo Olomouc a využijte letošních posledních příležitostí účastnit se komentovaných krmení.
Zoo OlomoucZoologická zahrada Olomouc se nachází v krásných jehličnatých lesích podhůří Nízkého Jeseníku a je domovem téměř 1900 zvířat. Nejdříve zde byla otevřena první část nového safari - Eurasie, které vzniklo z výběhu kozorožců kavkazských, spojením a přebudováním původních výběhů jelenů sika a jelenů východosibiřských a jejich rozšířením o výběhy zubrů a losů evropských.

Zoo OlomoucSafari Afrika s přímorožci jihoafrickými a žirafami vzniklo z původního výběhu oryxů jihoafrických. Návštěvníci nastupují na vláček vedle výběhu nosálů a vstupní branou vjedou mezi přímorožce. Jejich teritorium obkrouží po vnějším obvodu a cestou si vychutnají i pohled na žirafy pohybující se v nové travnaté části svého výběhu zabíhající mezi antilopy. Při tvorbě návrhů bylo nejdůležitější, aby stavba působila přirozeně a lidem se otevřel na zvířata co nejméně rušený výhled nejen z vláčku. Pamatovali jsme i na pěší návštěvníky, pro které je pohled na oryxy otevřen z vyhlídky vybudované v blízkosti vyhlídkové věže a k žirafám se tak mohou blíže dostat už nejen z vyhlídky pavilonu žiraf, ale i u nástupiště safarivláčku.

zoo olomoucV létě 2018 se v zoo otevřela třetí část safari Amerika, kde se potkáte s bílými vlky Hudsonovými. Návštěvníci mezi šelmy, jejichž domovinou je okolí Hudsonova zálivu na východě Kanady, vjedou usazení v turistickém vláčku. V dalších letech jsou pro safari v Zoo Olomouc plánovány tyto etapy: Safari Austrálie, Safari Arktida.

Opravy se dočká na podzim 2019 také "bábovka", jak zaměstnanci přezdívají obří až patnáct metrů vysokou voliéru nedaleko pavilonu opic. Bábovka v novém kabátě bude totiž pro návštěvníky průchozí. Než se tak stane, obsadili ji jeřábi mandžuští, panenští, bělošíjí, kondoři královští, krocanovití, havranovití a zoborožci kaferští. Se zmiňovanými opeřenci se v průchozí voliéře budou moci návštěvníci setkat.
 

Komentovaná krmení v zoo

Zoo Olomouc MakakovéSpoustu zajímavých informací z říše zvířat se dozvíte při komentovaných krmeních, která se v září konají vždy o víkendech a v den státního svátku, tj. 28. 9. 2019. Poutavý komentář vás obohatí o mnoho zajímavého z říše zvířat.

V září se prohlídky konají pouze o víkendech, v sobotu i v neděli, a to od 10:00 do 15:00 hodin. Nejdříve se zájemci sedjou u plameňáků růžových, následuje klokan rudý (10:30), gepard štíhlý (11:00), mravenečník velký (11:30), v poledne dostává potravu velbloud dvouhrbý a po něm kočkovité šelmy (12:30). Odpoledne patří makakům červenolícím (13:30), vlkům arktickým či medvědu baribalovi (14:00), lemurům kata (14:30) a jako poslední přijde na řadu žirafa Rothschildova (15:00).
Komentovaná krmení v Zoo Olomouc (1)

Komentovaná krmení v Zoo Olomouc

Každý rok se návštěvníci mohou těšit na oblíbená komentovaná krmení zajímavých druhů zvířat. Komentovaná krmení přináší návštěvníkům zajímavosti ze světa zvířat.

Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Safari v Zoo Olomouc - Svatý Kopeček

Safari v Zoo Olomouc - Svatý Kopeček

Počínaje rokem 2012 počala Zoo Olomouc připravovat přestavbu rozlehlého areálu zahrady do podoby safari. V současné době je možné navštívit dva z pěti plánovaných areálů - Safari Euroasie a Safari Afrika.

Restaurace a penzion Archa na Svatém Kopečku

Restaurace a penzion Archa na Svatém Kopečku

Stylovou restauraci a penzion Archa s luxusními pokoji naleznete u východu ze ZOO Olomouc na Svatém Kopečku. Salónky jsou vhodné jak pro svatby, rauty, tak pro firemní semináře a další akce, které se zde pořádají, jako např. koncerty, dětské a gastronomické akce.

Lanáček v ZOO Olomouc - dětské lanové centrum

Lanáček v ZOO Olomouc - dětské lanové centrum

V areálu ZOO Olomouc je vybudován areál pro děti od 3 do 11 let. Lanové překážky motivované životem zvířat čekají na vás.

Další aktuality

12.8.
2019
Letní Flora Olomouc připomene krásy české krajiny

Letní Flora Olomouc připomene krásy české krajiny

Střední Morava a Jeseníky | Příroda
1.8.
2019
V Olomouci rozkvetl největší květ vodních rostlin: Viktorie Cruzova

V Olomouci rozkvetl největší květ vodních rostlin: Viktorie Cruzova

Střední Morava a Jeseníky | Příroda