Úvod > Aktuality > Zastavte se na oběd na Prášilech

Zastavte se na oběd na Prášilech

Vydáno 10. května 2016 Zážitky
Prášily jsou pro toulky Šumavou jako stvořené! Nejen, že zde na vás čeká velká spousta zábavy, ale zároveň se pyšní výbornou lokální kuchyní! Zastavte se s rodinou na oběd či něco sladkého v místní cukrárně nebo s přáteli.
PrášilyNa cestách a obzvláště těch turistických pěkně vyhládne, to zná každý! Jak se říká, v Prášilech zabijete dvě mouchy jednou ranou. Šumava je plná malebných městeček a přírodních skvostů. V Prášilech můžete navštívit stádo pravých amerických bizonů, které jsou součástí botanické zahrady a stalo se velkou atrakcí, obzvláště pro ty nejmenší. Zdejší botanická zahrada je nejvýše položenou v České republice (879 m n. m.). Mimo to se v Prášilech můžete dozvědět i něco zajímavého z naší dávné historie v místním Archeoparku, autentické keltské vesničce.

A kam že tedy za dobrým jídlem a pitím? Nejlépe do zdejšího Hostince u Michala a sousedící Cukrárny Pampelišky hned přes ulici. Hostinec u Michala právě prošel rozsáhlou renovací vnitřních prostorů. Je od nového roku čistě nekuřácký a uvnitř naleznou malé ratolesti i dětský koutek. Pro kuřáky je připravena venkovní kuřárna.

Káva a zákusekV restauraci vás přivítá milý personál, který ví, jak se o své hosty postarat a co jim doporučit. Společně s kuchaři, proškolenými Zdeňkem Pohlreichem a navštěvujícími pravidelně kurzy Pražského kulinářského institutu, se jistě nedočkáte zklamání z lokální kuchyně z čerstvých surovin a podle tradičních staročeských receptů bez umělých přísad a dochucovadel.

Vaří zde také z vlastního hovězího chovu simentálského plemene, který má původ ve Švýcarsku. Není zde ani problém pořádat například firemní oslavy, oslavy narozenin, svatby, školení a všechny jiné akce na přání. A pro ty, co mají rádi cukrovinky či dobrý zákusek po obědě, mohou zaskočit ještě do Cukrárny Pampeliška přes ulici. Servíruje se tu kvalitně připravená káva z rukou baristky v souhře s domácími dorty a koláči. Že se vám to zdá příliš pohádkové? Jen se přijeďte přesvědčit sami!
Cukrárna Pampeliška Prášily

Cukrárna Pampeliška Prášily

Cukrárna Pampeliška nabízí zákusky domácí výroby od šumavských cukrářů. Dále si pochutnáte na vynikající kávě, ledové tříšti nebo italské zmrzlině.

Hostinec u Michala v Prášilech

Hostinec u Michala v Prášilech

Prášilský Hostinec u Michala nabízí pokrmy staročeských receptur bez jakýchkoliv dochucovadel a umělých přísad, sezonní suroviny, hovězí maso z vlastního chovu a plzeňská piva. Vaří zde kuchaři proškolení Pražským kulinářským institutem.

Nejvýše položená botanická zahrada v ČR v Prášilech

Nejvýše položená botanická zahrada v ČR v Prášilech

Sbírku čtyř set narcisů, původní šumavské rostliny či skalničky, trvalky cibuloviny a dřeviny si můžete prohlédnout v Botanické zahradě v Prášilech na Šumavě. Na ploše přes 15 arů najdete přes 5000 druhů domácích i cizokrajných rostlin.

Archeopark Prášily

Archeopark Prášily

Archeopark v Prášilech na Klatovsku opakovaně zničil požár. Sdružení Keltoi, které Archeopark Prášily provozuje, by se chtělo pokusit o obnovu stavby.