Úvod > Aktuality > Zámek Zákupy o víkendu láká na prohlídky pro opozdilce

Zámek Zákupy o víkendu láká na prohlídky pro opozdilce

Vydáno 3. listopadu 2017 Památky
Zámek Zákupy chystá na víkend 4. a 5. listopadu Prohlídky pro opozdilce, které budou zpestřeny poslechem velkého orchestrionu z 19. století v předpokoji císařova apartmá. Na zámek můžete přijít od 10 do 14 hodin, prohlídky se konají každou celou hodinu. Prohlídky I. trasy se konají letos naposledy.
Zámek ZákupyV sobotu a v neděli 4. a 5. listopadu 2017 se naskýtá jedna z posledních možností přijít na prohlídku zámku Zákupy. Mimořádné prohlídky I. trasy (Zámek za císaře Ferdinanda I.) jsou připraveny pro návštěvníky, kteří neměli po celou sezónu čas do Zákup zavítat. Prohlídky zámeckých interiérů budou obohaceny tím, že při nich průvodci budou pouštět hudební ukázku z velkého orchestrionu z 19. století v předpokoji císařova apartmá.

Při této příležitosti bude I. trasa v letošním roce zpřístupněna naposledy. Začátky prohlídek proběhnou po oba dny v 10.00 hodin, 11.00 hodin, 12.00 hodin, 13.00 hodin a 14.00 hodin. Plné vstupné stojí 120 Kč, snížené: 80 Kč, rodinné: 320 Kč.
 

Co dalšího letos ještě Zákupy připravují?

Zámek ZákupyO prodlouženém svátečním víkendu 17., 18. a 19. listopadu se na Zákupech budou konat mimořádné prohlídky zámku Zákupy k výročí 300 let od narození Marie Terezie, pra(pra)babičky „zákupských“ císařů. Mimořádné prohlídky zámku Zákupy završí letošní kulaté výročí jediné ženy v čele naší země. Prohlídky vybraných interiérů zámku přiblíží každodenní život Marie Terezie. Začátky prohlídek budou opět v 10, 11, 12, 13 a 14 hodin. Vstupné je stejné jako na běžnou prohlídku.

V době adventní od 25. listopadu do 17. prosince bude zámek otevřen pro Císařské Vánoce - adventní prohlídky zámku Zákupy. Jedná se o prohlídky vyzdobených interiérů zámku s povídáním o vánočních zvycích na panovnických dvorech. V letošním roce budou vánoční prohlídky probíhat na II. okruhu. Začátky prohlídek: 10.00 hodin, 11.00 hodin, 12.00 hodin, 13.00 hodin a 14.00 hodin.
Prohlídky pro opozdilce

Prohlídky pro opozdilce

Mimořádné prohlídky I. trasy (Zámek za císaře Ferdinanda I.) pro návštěvníky, kteří neměli po celou sezónu čas do Zákup zavítat.

Zámek Zákupy - prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy - prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy v severních Čechách nabízí prohlídku jedinečných souborů vybavení císařských salonů z poloviny 19. století. Uvidíte téměř 160 let staré papírové tapety, lustry, garnýže, závěsy a nábytek s původními potahy.