Úvod > Aktuality > Zámek Sychrov připravil bohatý podzimní program

Zámek Sychrov připravil bohatý podzimní program

Vydáno 24. října 2017 Památky
Léta bývalo pravidlem, že se hrady a zámky zavřely na konci října a první návštěvníky přivítaly až na jaře dalšího roku. Dnes je ale situace jiná – kasteláni v tuto chvíli dolaďují program na rozloučení s hlavní sezónou, která oficiálně končí 31. října, ale zároveň se chystají na akce adventní a vánoční, kdy nazdobené prostory ukáží těm, kteří si chtějí prohlédnout, jak to na hradech a zámcích v tomto období vypadalo v dobách minulých. Nejen koncerty, ale především prohlídky s představením lákají k návštěvě Sychrova koncem října i v listopadu.
Ve dnech 28. a 29. října státní zámek Sychrov připravil pohádkové prohlídky Čert s vodníkem na zámku. Opět zábava pro malé i velké milovníky pohádkových příběhů - nechte se vtáhnout do děje. Pohádkové prohlídky se konají vždy od 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Na prohlídku je zavedeno jednotné vstupné 150 Kč.
 
Na státní svátek 17. listopadu se na Sychrově můžete opět těšit na pohádku, tentokrát pro vás organizátoři připravili pohádku O Arvenské princezně. Jestli opravdu zvítězí dobro nad zlem, jak to má ve správné pohádce být, se můžete dozvědět vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin.

Velmi oblíbené jsou také adventní trhy. Ty letošní se konají v sobotu 2. prosince 2017, a i o tomto víkendu je možné absolvovat prohlídku vánočně vyzdobeného zámku. Tradiční trhy jsou spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru umocní i betlém v nádvoří. Vstupné je 50 korun.

Během vánočních svátků, od 27. do 31. prosince pak na zámku budou probíhat prohlídky vánočně vyzdobených zámeckých interiérů, doplněné o původní historické betlémy a vánoční stromečky s originálními ručně malovanými ozdobami.
Přírodní památka Meandry Ploučnice

Přírodní památka Meandry Ploučnice

Meandry Ploučnice se nacházejí mezi Mimoní a Českou Lípou a zajímavé jsou na této údolní nivě především z velké části zachované lužní lesy a louky. Přímo kolem řeky nevedou žádné cesty, proto je nejlepší projet si tento úsek lodí.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Adventní trhy na Sychrově

Adventní trhy na Sychrově

Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé.