Úvod > Aktuality > Zámek Plumlov zve návštěvníky na jarní pohádkové prohlídky

Zámek Plumlov zve návštěvníky na jarní pohádkové prohlídky

Vydáno 11. dubna 2018 Památky
Zámek Plumlov zahajuje o víkendu sezónu a zve všechny malé i velké na již tradiční oblíbené pohádkové příběhy. První návštěvníci mohou přijít v sobotu 14. dubna a v neděli 15. dubna, vždy od 13 hodin. Prohlídky pak potrvají až do 18 hodin s tím, že poslední výprava se do zámku vydá v 17 hodin. Každá prohlídka bude trvat zhruba třicet minut. Na konci dubna pak zámek zase ovládnou čarodějnice.

PlumlovČaroděj, loupežník, princezna nebo kouzelnice... Co tyto postavy spojuje? Zdroj: http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/kam-o-vikendu-na-zamek-jarmark-nebo-pomahat-s-uklidem-20170405.htmlPlumlovský zámek! Právě na něm se už o tomto víkendu 14. a 15. dubna zase sejdou nejrůznější bytosti z legend a pohádek, aby děti i rodiče provedli po jedné z nejznámějších památek střední Moravě. Půjde o první pohádkovou prohlídku v letošní turistické sezoně.

A na co, že se můžete těšit? Loupežník Karaba se svou bambitkou opět potrestá výběrčí daní Ference a Lorence. Čaroděj Elixír a kouzelnice Halíbela nás zasvětí do tajemství čar a kouzel lásky. A princeznu, která začala ráčkovat, aby byla urozenější, si zamiluje zahradník Kryštof. http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/kam-o-vikendu-na-zamek-jarmark-nebo-pomahat-s-uklidem-20170405.html

Plumlovský zámek nad Podhradským rybníkem se nachází v obci Plumlov. Zámek byl vybudován v letech 1680 – 1688 Janem Adamem z Lichtenštejna podle projektu Karla Eusebia z Lichtenštejna. Budova měla mít tři patra s bohatě zdobenou fasádou. Zůstala však pouze torzem, neobydlena a zařízeny v ní byly narychlo pouze čtyři pokoje. V 19. století sídlil v budově okresní soud a berní úřad, ostatní místnosti se proměnily v byty úředníků. V roce 1931 byl zámek zestátněn. Od roku 2001 se pracuje na jeho postupné rekonstrukci. V letošním zámeckém programu nebudou chybět oblíbené historické prohlídky, šermířské akce, divadelní a hudební představení.

Zámek Plumlov

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí - prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada byla vybudována na řece Hloučele z důvodu zamezení povodňových průtoků na dolním toku. Od středověku povodněmi trpěly převážně Stichovice s Mostkovicemi, ale i samotné město Prostějov, díky pravému ramenu Hloučely.

Další aktuality

15.9.
2018
Zámek Plumlov zve návštěvníky na podzimní pohádkové prohlídky

Zámek Plumlov zve návštěvníky na podzimní pohádkové prohlídky

Střední Morava a Jeseníky | Památky
5.9.
2018
Velkolepé svátky historie, umění a architektury oživí Olomouc

Velkolepé svátky historie, umění a architektury oživí Olomouc

Střední Morava a Jeseníky | Památky
11.8.
2018
Šermířské dny lákají na víkend na zámku Plumlov

Šermířské dny lákají na víkend na zámku Plumlov

Střední Morava a Jeseníky | Památky