Úvod > Aktuality > Zámek Nelahozeves zve dospělé i děti na speciální zimní prohlídky

Zámek Nelahozeves zve dospělé i děti na speciální zimní prohlídky

Vydáno 23. ledna 2017 Zážitky
Až do 25. března je zámek Nelahozeves otevřen každou sobotu od 9:00 do 17:00 hodin. Dospělí si mohou prohlédnout zámeckou expozici "Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů" a pro děti jsou připraveny oblíbené dětské prohlídky "Život šlechtice od dětských střevíčků". Dospělí si mohou prohlédnout zámeckou expozici „Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů“ a pro děti jsou připraveny oblíbené dětské prohlídky s dílničkou.
V průběhu celé zimy se můžete účastnit komentovaných prohlídek zámku Nelahozeves nebo dětského programu Život šlechtice od dětských střevíčků.

Prožijete tu atmosféru dávných časů a projdete se zámeckou expozicí jako šlechtic v plášti a klobouku nebo jako princezna v renesanční čelence a dozvíte se, jakými radostmi a strastmi mladí šlechtici procházeli.

Na prohlídku navazuje kreativní dílnička v jednom ze zámeckých sálů, kde si děti mohou ověřit, co si z prohlídky zapamatovaly.

Dětské programy se konají 2x denně - v 11 a 14 hodin. Po prohlídce si můžete v obchůdku nakoupit předměty – dětské knihy a hračky, ručně malované šátky, nádherné české šperky z dílen Lampglass, Studio Šperk nebo Fabos a mnoho dalšího.

Předem objednané skupiny na zámku rádi přivítají i mimo soboty. Pro více informací kontaktujte tel. 315 709 111 nebo info@zameknelahozeves.cz.

Zámek Nelahozeves - rodné místo Antonína Dvořáka

Zámek Nelahozeves - rodné místo Antonína Dvořáka

Renesanční zámek Nelahozeves, rodné místo hudebního skladatele Antonína Dvořáka, se těší oblíbenosti a hojné návštěvnosti. Mezi jeho největší lákadla patří expozice představující životní styl vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století.