Úvod > Aktuality > Zámek Kunín ozdobí jiřinky i růže

Zámek Kunín ozdobí jiřinky i růže

Vydáno 4. září 2017 Památky
Sobota 9. a neděle 10. září 2017 bude na zámku Kunín tradičně patřit jiřinkovým aranžmá k poctě zámeckého kaplana P. Josefa Turka. O pár dnů později, na Den české státnosti 28. září, proběhne oblíbená slavnost růží na počest nejvýznamnější majitelky zámku - hraběnky Marie Walburgy. Již tradičně v měsíci září láká zámek v Kuníně na tuto slavnost, oslavu královny květin a nejslavnější zámecké paní hraběnky Walburgy, která milovala růže a na zámku vychovávala chudé a talentované děti.
JiřinkaTradičně s poutí se o víkendu 9. a 10. září do zámku vrací květiny posledního zámeckého kaplana a prvního kunínského faráře, jehož zásluhou se jiřiny začaly šířit v Českých zemích. V zámeckých interiérech uvidíte vazby jiřin, pocházející z jiřinkových polí pana Jaroslava Kubálka z Kunína.

V sobotu 9. září se v zahradnictví pana Kubálka můžete těšit na připraven bohatý doprovodný program. Nebude chybět ani možnost zakoupení bylinek, zeleniny, květin a jiných produktů.
 
Zámek KunínV neděli 10. září se uskuteční mimořádné kastelánské prohlídky areálu zámku.
 
V Den české státnosti 28. září proběhne na zámku Kunín oblíbená slavnost růží, tentokrát na počest nejvýznamnější majitelky zámku - hraběnky Marie Walburgy. Také letos bude historické vazby květin připravovat přední český florista Slávek Rabušic.

Prohlídku celého zámku, květinových vazeb a dekorací můžete absolvovat samostatně, nebo v doprovodu průvodce. Aranžmá růží letos shlédnete vůbec poprvé ve všech pokojích zámku!

V zámecké restauraci „U Dobré hraběnky“ bude pro vás k černé nebo vídeňské kávě připraven tradiční sortiment vídeňských kavárenských sladkostí včetně slavného dortu Sacher. Vždyť paní hraběnka sladkosti přímo milovala...
Barokní zámek Kunín s unikátním komínovým systémem

Barokní zámek Kunín s unikátním komínovým systémem

Barokní skvost - jediná zámecká stavba slavného Johanna Lucase von Hildebrandt v Českých zemích - leží pouhých 25 minut po dálnici z Ostravy. V 16 historických pokojích na vás čekají původní zámecké sbírky a vybavení, na zámecké půdě nejpodivuhodnější komínový systém v celé střední Evropě.

Muzeum Novojičínska na zámku Žerotínů v Novém Jičíně

Muzeum Novojičínska na zámku Žerotínů v Novém Jičíně

Muzeum Novojičínska má stálou expozici v žerotínském zámku zaměřenou na historii Nového Jičína a výrobu klobouků. Dále spravuje několik dalších muzeí a historických památek, pořádá výstavy i různé kulturní akce.

Zámek Nová Horka

Zámek Nová Horka

Zámek Nová Horka u Studénky představuje veřejnosti poměrně málo známý zámek Moravskoslezského kraje. Až do nedávna sloužil potřebám sociálního ústavu, v minulosti však byl pro svůj bohatý kulturní život nazýván "malou Vídní".

Další aktuality

12.5.
2018
Otevřené chrámy lákají na prohlídky

Otevřené chrámy lákají na prohlídky

Severní Morava a Slezsko | Památky
18.4.
2018
O víkendu se bude dobývat hrad Sovinec

O víkendu se bude dobývat hrad Sovinec

Severní Morava a Slezsko | Památky