Úvod > Aktuality > Zámek Kratochvíle provoní stovky květin

Zámek Kratochvíle provoní stovky květin

Vydáno 17. května 2018 Památky
Skvostné květinové vazby vyzdobí a provoní od pátku 18. do neděle 27. května 2018 zámek Kratochvíle. Po roce budou opět zámek zkrášlovat stovky živých květů. Název výstavy "Letí pávi mezi sedmi moři" napovídá, že květinové instalace budou inspirovány ptáky a především pávy. Výstavu obohatí páteční večerní procházka zámkem a otevřeno bude mimořádně i v pondělí 21. května 2018.

KratochvíleSkvost jihočeské renesance – zámek Kratochvíle se i letos zapojuje do cyklu květinových výstav, a to již pošesté. V období od 18. do 27. května budou jednotlivé pokoje vily ozdobeny živými květinami.

Květinová aranžmá v jednotlivých pokojích vily z tisícovky květů vytvoří zruční floristé. Název výstavy Letí pávi mezi sedmi moři napovídá, že květinové instalace budou inspirovány ptáky a především pávy.

Výstava bude přístupná od soboty 19. do neděle 27. května, včetně pondělí 21. května 2018 od 9:00 do 15:30 hodin. Na pátek 18. května je navíc připravena večerní procházka potemnělým zámkem ozdobeným květinami mnoha barev, která začíná vždy ve 20:00 hodin. Budete mít možnost projít renesančními interiéry zámku vlastním tempem bez průvodce. Průvodce budou na trase přítomni a rádi vám odpoví na případné otázky týkající se historie zámku, instalace mobiliáře i květin a pod.

Zámek Kratochvíle - užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Zámek Kratochvíle - užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Renesanční klenot mezi rybníky Netolické pánve. Sen italského stavitele, který v cizích službách vzpomíná na vzdálený domov. Panský rozmar, který přinesl úchvatný výsledek. To všechno je Kratochvíle, malebné panské sídlo s jezdeckým areálem, obklopené lesy, rybníky, alejemi a pastvinami.