Úvod > Aktuality > Zámek Kačina připravil noční prohlídky i videomapping

Zámek Kačina připravil noční prohlídky i videomapping

Vydáno 16. června 2017 Památky
Videomapping na Kačině zhmotní sny a představy Jana Rudolfa Chotka, stavitele zámku a doplní hned několik netradičních prohlídek interiérů, parku, zámecké bylinkové zahrádky a skleníku. Pro celé rodiny je připravena pátrací hra, kde se děti hravou formou seznámí s významnými místy zámeckého parku.
sobotu 17. června mohou návštěvníci Kačiny vidět a zažít zámek jinak než obvykle. Bohatý program je situován nejen do interiérů zámku, ale i do překrásného parku, který tento empírový skvost obklopuje. Už od 19 hodin se mohou rodiče s dětmi vydat zámeckým parkem "Za pokladem Chotků".
 

Speciální prohlídky zahradou i zámkem

Noční KačinaZvídaví návštěvníci se dozví něco více z historie unikátního parku na speciální venkovní komentované prohlídce, která proběhne v 19 a 20 hodin. Ve stejnou dobu začnou prohlídky zámku s průvodkyněmi v historických kostýmech. Na zámku vás současně přivítá a večerem bude provázet samotný hrabě Jan Rudolf Chotek.

Zhlédnout můžete i dvě nové výstavy – Království včel s proskleným funkčním úlem, unikátním úlem zdobeným reliéfem Narození Páně nebo úlem vyrobeným z původní vyřezávané dřevěné sochy sv. Anežky, a výstavu Genetika v zemědělství o živočišných klonech, geneticky modifikovaných organismech, záchraně starých plemen a odrůd i různých ideových postojích.
 

Bylinková zahrádka, noční květiny a videomapping

zámek KačinaVe 20 hodin si nenechte ujít nízkým večerním sluncem zalitou bylinkovou zahrádku, kde najdete kromě běžných bylinek a rostlin i některé méně známé – v současné době třeba kvete chráněná třemdava bílá, jíž se přezdívá hořící keř. Za horka se z ní totiž vypařují silice, které lze zapálit sirkou. Do 22 hodin můžete navštívit i sousední skleník, jehož prohlídka bude soustředěna na květiny, které voní v noci.

Hlavním bodem kačinského sobotního programu však bude videoprojekce na budovu zámku připravená uměleckým uskupením Black Division. Návštěvníkům nabídne netradiční pohled na kompozici zámeckého parku a chotkovského zámku.

zámek Kačina videomappingProjekce si klade za cíl podívat se na stavbu největšího empírového zámku jinýma očima a přiblížit rozsah stavby včetně těch částí, které nakonec realizovány nebyly. Vzhledem k velikosti budovy zámku se navíc bude jednat o jednu z největších projekcí tohoto druhu v České republice. Videomapping tak působivě spojí a vizualizuje mnohé z toho, co se mohli návštěvníci dovědět při komentovaných prohlídkách parku i zámku. Projekce začne ve 21.30 a potrvá až do půlnoci. Vstup na videomapping bude zdarma.

Vstupné do skleníku, bylinkové zahrádky a komentované prohlídky parku stojí 50 Kč, děti zdarma. Vstupné do zámku činí pro dospělé 100 Kč, snížené je za 50 Kč, rodinné stojí 250 Kč a děti do 6 let mohou přijít zdarma.
Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Království včel na zámku Kačina

Království včel na zámku Kačina

Výstava Království včel představuje jednotlivé varianty obydlí tohoto pracovitého hmyzu. K vidění budou vzácné vyřezávané úly i netradiční včelařské pomůcky, v proskleném funkčním úlu mohou návštěvníci nahlédnout včelám téměř „do kuchyně“. Populární výstava se rozšířila o druhou část.