Úvod > Aktuality > V zámeckém parku v Blatné se o víkendu konají vánoční trhy

V zámeckém parku v Blatné se o víkendu konají vánoční trhy

Vydáno 9. prosince 2016 Zážitky
I letos na nádvoří zámku Blatná budou konat tradiční vánoční trhy, které připadají již na tento víkend 10. a 11. prosince. Těšit se můžete na vánoční svařák a punč, horkou čokoládu, ručně vyráběné šperky a vánoční ozdoby, farmářské výrobky a v neposlední řadě na kouzelnou atmosféru na blatenském zámku a parku! Vystoupí také hudební uskupení Divadla 100 opic s programem Adventní koledivy.

Zimní prohlídky blatenského zámku

Zámek BlatnáZámek nabízí během adventu zimní prohlídky. Přijďte si odpočinou od předvánočního stresu a nasát vánoční atmosféru ve vyzdobených zámeckých pokojích. Zámek je otevřen vždy o víkendu, letos ještě 10. až 11. prosince a 17. až 18. prosince 2016.

Po celý třetí víkend 10. a 11. prosince se můžete navíc těšit na tradiční vánoční trhy! Ty proběhnou v sobotu od 10 do 17 a v neděli od 14 do 17 hodin.
 

Střípky z historie aneb co na prohlídce uvidíte

Prohlídková trasa zahrnuje zámecké interiéry, které jsou zařízeny převážně rodovými sbírkami Hildprandtů. V tzv. Zelené světnici v hradní věži jsou zajímavé nástěnné malby – figurální výjevy v bohaté ornamentální výzdobě, znaky předních šlechtických rodin v Čechách. Prohlídka zahrnuje mimo jiné pracovnu Jana Evangelisty Purkyně, lovecký salon, empírový salon, rodinnou galerii a soukromou sbírku z Etiopie.
 

Procházka zámeckým parkem

Blatná

Zámecký park s rozlohou 42 ha patří k nejpůvabnějším místům v Blatné a okolí. Veřejnosti je trvale přístupný po celý rok. Zádní část parku byla uchována v původní podobě se sejpy dávných rýžovišť zlata porostlými letitými stromy. Celý park je protkán potůčky, mosty a cestičkami s nádhernými alejemi. Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně popásají a jsou velmi krotcí.

Ozdobou parku je množství věkovitých dubů. Park však přišel o největší památný dub královny Johanky, pod kterým prý sedávala i se svým budoucím manželem, králem Jiřím z Poděbrad, sestra pana Lva ze zdejšího hradu. Přes osm set let starý a třicet metrů vysoký strom, jenž měl v průměru sto osmdesát centimetrů definitivně padl v osmdesátých letech.

Vodní zámek Blatná - nejen za daňky a princeznami

Vodní zámek Blatná - nejen za daňky a princeznami

Vedle hradu Švihov a zámku Červená Lhota je vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic v Jihočeském kraji jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.

Zámecký park v Blatné

Zámecký park v Blatné

Vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.