Úvod > Aktuality > Zahájení lázeňské sezony v Třeboni připomene Rožmberky

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni připomene Rožmberky

Vydáno 22. května 2017 Lázně a wellness
V sobotu 27. května 2017 jste zváni do Třeboně, která tento den bude patřit lázeňství. Místní slatinné lázně tento den otevřou lázeňskou sezonu 2017.
Akce je tradičně spojena s rodem Rožmberků a jejich vládou nad Třeboní před více než 650 lety. Tradiční zahájení zdejší lázeňské sezony odstartuje v sobotu v 10 hodin. Součástí slavnosti bude průvod městem v renesančních kostýmech, tradiční svěcení slatiny a ohňostroj.

Program otevře už v 10:15 hod. kostýmovaný průvod stylizovaný v duchu rožmberských tradic. Průvod vyrazí z nádvoří třeboňského zámku a bude přes Masarykovo náměstí pokračovat Hradeckou bránou k altánu u Bertiných lázní. Po celý den si můžete užít jarmark, skákací hrad pro děti, jízdy vláčkem „Třeboňáčkem“, průvodcované prohlídky a na závěr dne slavnostní ohňostroj.

Určitě vám přijdou vhod i další výletní tipy – třeba třeboňský renesanční zámek, Bertiny lázně anebo lázně Aurora s wellness centrem Aqua viva. Lázeňský komplex Aurora leží v parku na břehu rybníka Svět. Kolem něj vede naučná stezka, která míjí překrásnou Schwarzenberskou hrobku.
Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat. Na přelomu let 2016 a 2017 čeká lázně rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat tři až čtyři měsíce.

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Navštivte Wellnesscentrum v Třeboni - bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.). Areál nabízí ubytování v apartmá De Luxe.

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání více než 100 let. Lázně se zaměřují na relaxaci, wellness a léčbu pohybového aparátu. Součástí lázeňského komplexu je bazén, sportovní areál s fitness a kurtem. Lázně jsou od prosince 2014 do 16. března 2015 v rekonstrukci.

Lázeňská Třeboň 2018

Lázeňská Třeboň 2018

Nenechte ujít tradiční slavnosti třeboňských slatinných lázní – Lázeňskou Třeboň 2018, která se bude konat – jak už je tradicí – první srpnovou sobotu, a bude velkou prezentací třeboňských slatinných lázní: lázní Aurora a Berta.

Další aktuality