Úvod > Aktuality > Největší letní plzeňský festival Živá ulice myslí i na děti
V srpnu jedte do Plzne za festivalem i historií
Zážitky

Největší letní plzeňský festival Živá ulice myslí i na děti

  • Vydáno8. srpna 2016
Festival Živá ulice každoročně myslí na děti i jejich rodiče. Devítidenní hlavní blok festivalu začíná v pátek 12. srpna. Těšit se můžete na hudbu, divadlo a bohatý doprovodný program na několika scénách v historickém centru Plzně. Jedna z nich, v místě u bývalých městských hradeb, kterému se říká Proluka, bude patřit především dětem. Promění se v netradiční hřiště pod širým nebem s molitanovou vodou nebo stolními hrami v nadstolních velikostech. Od pondělí 15. srpna tu na děti každý den od 16 hodin čeká divadelní pohádka.
Do Plzně v srpnu zavítá přes několik set umělců z České republiky i zahraničí, kteří oživí historické centrum města. 

Festival Živá ulice už o víkendu 12. až 14. srpna nabídne blok Plzeňská namlouváníčka. Program této části festivalu láká především na silent kino, pohádky pro děti a DJs pod širým nebem. Navíc už od pátku bude v Proluce k vidění open air výstava z cyklu Barvy na ulici, tentokrát na téma Výročí 700 let Karla IV. Pohádky pro děti začínají v Proluce od 16 hodin. V sobotu to bude příběh O psu Pes, na neděli přichystalo Divadlo Buřt pohádku O rybáři a jeho ženě.

V pondělí 15. srpna startuje hlavní hudební blok, který  přinese program hned na pěti scénách. Každé odpoledne a večer rozhodně bude stát za to. Těšte se  třeba na plzeňské legendy Znouzectnost a Kníry, éterickou Aničku Polívkovou, francouzský šarm VOILA, underground v podání Tony Ducháček & Garage, vytříbený humor Jiřího Schmitzera a Xaviera Baumaxy nebo swingovou party pod taktovkou Gadjo.cz. Zahraje také Frajara Putika, Vložte kočku a celá řada dalších hudebníků. Zajímavé zážitky slibují také doprovodné akce festivalu Živá ulice.

Než na festival Živá ulice vyrazíte, v klidu stihnete návštěvu několika plzeňských „nej“. Čtvrté největší město České republiky má nejvyšší kostelní věž (102 m) a po Jeruzalémě a Budapešti třetí největší synagogu na světě. Najdete zde největší soubor gotických pušek – hákovnic v Evropě i nejstarší letiště v České republice (z roku 1911). Jako jediná v ČR má spojenou zoologickou a botanickou zahradu, o kterých se říká, že předčí všechny ostatní. A když se přece jen vrátíme k pivovarnictví, které z Plzně čiší na každém rohu, zmiňme jediné muzeum na světě dochované v původním středověkém právovárečném domě nebo největší pivnici v Čechách s 580 místy, která se nachází přímo v areálu Plzeňského pivovaru. Každé z těchto míst rozhodně stojí za vaši pozornost.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží například nosorožci indičtí, Království jedu nebo Svět v podzemí. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Velká synagoga v Plzni – největší v Česku

Velká synagoga v Plzni – největší v Česku

Velká synagoga je největší synagogou v České republice, druhou největší v Evropě a pátou největší na světě. Velkolepá stavba postavená v maursko-románském slohu se zajímavými interiéry slouží dnes i jako koncertní a výstavní sál.

Další aktuality

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Plzeňský kraj

Objevujte Plzeň, její okolí a všechny kouty Plzeňského kraje! Nádhernou přírodu, dosud neobjevené památky a aktivní odpočinek nabízejí Atommuzem v Brdech, Muzeum Františka Křižíka v Plánici, Centrum Caolinum v Nevřeni s unikátním kaolinovým dolem, zámky Nebílovy či Červené Poříčí anebo rozhlednu Krkavec, která nabízí netradiční výhled, bistro i ubytování. Objevujte na svých výletech dosud neobjevené krásy architektury a umění, navštivte obnovenou novogotickou jízdárnu ve Světcích u Tachova nebo nově přístupný zámek Týnec u Klatov.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kde najdete pohádková pekla? Poznejte kaolinové doly v Nevřeni, Pekelné doly a Pusté kostely

Znáte naše filmová pekla? V Nevřeni na Plzeňsku je otevřena bránu do pekla, kterou poznají ti z vás, kteří viděli pohádku Čertí brko. Navíc se můžete podívat i do dalších pekelných tlam, a to na Českolipsko, do podzemních prostor v údolí Svitávky, které proslavila pohádka S čerty nejsou žerty.
Plzeňský kraj | Památky

Zelený mok v městě piva, aneb tipy, kde ochutnáte v Plzni velikonoční speciály 2024

Kraslice, mazanec, pomlázka, čokoládový beránek… Do výčtu tradičních atributů, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, v posledních letech přibyla také velikonoční piva. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, kde ochutnáte zelená piva v Plzni.
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika