Úvod > Aktuality > Za romantikou a krásou zahrad se vypravte v neděli na zámek Dobříš

Za romantikou a krásou zahrad se vypravte v neděli na zámek Dobříš

Vydáno 19. srpna 2017 Příroda
Toužíte-li prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend na zámku, je Dobříš tím ideálním místem. Dobříš je nepřehlédnutelnou dominantou středních Čech a láká všechny milovníky historie, romantiky i rodiny s dětmi. Krásy a půvabná zákoutí francouzské zahrady můžete obdivovat po celý rok. Pouze o nedělích v letních měsících ale zavítají také do jindy nepřístupných prostor parku, kterému se zcela oprávněně říká „malé Versailles“. Otevřou se i pivovarské sklepy z 18. století, oranžerie i napájející tunel. Komentované vycházky francouzskou zahradou na zámku Dobříš se konají v srpnu každou neděli od 11, 13 a 15 hodin.
Pro milovníky zahrad na Dobříši i letos v létě připravili komentované vycházky francouzským parkem. Návštěvníci mohou vidět běžně nepřístupná a skrytá místa parku, jako je oranžerie, zavlažovací tunel či pivovarské sklepy. Poslední letošní prohlídky probíhají v termínech 20. 8. a 27. 8. 2017. Prohlídky začínají vždy v 11:00, 13:00 a 15:00 hod. Vidět můžete i sokolnické ukázky Pavla Řehky z Rosovic a oboru s jelenci běloocasými. Nutná rezervace - tel.: 318 521 240. Jednotné vstupné: 80 Kč.

Zámek Dobříš je filmařsky jedním z nejvyužívanějších objektů v České republice. Točily se tu například pohádky Princezna ze mlejna I. a II., film Iluzionista s Edwardem Nortonem, povídkový cyklus České televize Trapasy a spousta videoklipů a televizních seriálů zahraničních produkcí. Současná podoba zámku pochází z poloviny 18. století. Patřil šlechtickému rodu Colloredo-Mannsfeldů, kterému byl před dvanácti lety také vrácen.
Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Rokokový zámek v Dobříši s výraznou fasádou nabízí ubytování náročným hostům. Čtyřhvězdičkový hotel splní všechna vaše očekávání. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness a návštěvu francouzského parku. Můžete si také zapůjčit horské kolo.

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzský park prochází v současné době revitalizací a otevře se až roku 2021. Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu.

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti včetně zámecké expozice. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Cyklobus Brdy: Dobřichovice - Mníšek pod Brdy - Kytín

Cyklobus Brdy: Dobřichovice - Mníšek pod Brdy - Kytín

Autobus s vlekem na jízdní kola vyrazí do terénu i v roce 2018. Jeho cílem je nově vzniklá Chráněná krajinná oblast Brdy, už ne vojenský újezd. Do autobusu se vejde 25 kol. Cyklobus jede z Dobřichovic do Kytína.

Další aktuality

19.6.
2018
Veltrusy provoní již tradiční výstava růží

Veltrusy provoní již tradiční výstava růží

Střední Čechy | Příroda
5.6.
2018
Kačina láká na otevřenou a oživenou zahradu

Kačina láká na otevřenou a oživenou zahradu

Střední Čechy | Příroda