Úvod > Aktuality > Z Národního technického muzea rovnou na Letiště Praha

Z Národního technického muzea rovnou na Letiště Praha

Vydáno 16. února 2011 Památky
Od 16.2.2011 mají návštěvníci Národního technického muzea v Praze jedinečnou možnost navštívit exkurzi na Letišti Praha se slevou. Vznikla tak jedinečná spolupráce při exkurzích obou významných atraktivit Prahy.
Po předložení vstupenky z Národního technického muzea obdržíte slevu 20 % na vstupenku na exkurzi Letiště Praha.

V technickém muzeu uvidíte první letoun, který odstartoval v Československé republice, na Letišti Praha budete mít možnost vidět letadla současné doby, vrtulová i proudová. Zkušený průvodce vás seznámí s odbavením cestujících i letadel, s leteckými společnosti, které v současné době používají Prahu jako své cílové letiště. Dostanete se blíže i ke startovací a přistávací dráze. Navštívíte také Záchrannou požární stanici letiště s nejmodernější technikou.


Exkurze na Letišti Praha - nová trasa 4

Exkurze na Letišti Praha - nová trasa 4

Letiště Praha je atraktivním místem, kde načerpáte atmosféru dálek, nevšedních zážitků a poznání. Místem, které inspiruje k objevování nového. Neopakovatelný zážitek vám může dát nejen samo cestování, ale i nahlédnutí do zákulisí letiště.

Národní technické muzeum Praha - Od plamene k LEDu. Vývoj elektrického světla.

Národní technické muzeum Praha - Od plamene k LEDu. Vývoj elektrického světla.

Výstava je věnována historickému vývoji světelných zdrojů. Základ výstavy tvoří ukázka světelných elektrických zdrojů ze sbírky NTM, především z druhé poloviny 19. a z 20. století, obloukových a žárovkových světelných zdrojů, doplněných některými okrajovými a slepými cestami vývoje včetně kuriozit.

Velorex - výstava Národního technického muzea Praha

Velorex - výstava Národního technického muzea Praha

Výstava představí legendární motorovou tříkolku naší minulosti. V dopravní hale bude vystavena desítka vozítek. Vedle známějších tříkolových strojů Velorex budou součástí výstavy také ojedinělé prototypy jako například HOBA II. nebo nákladní Velorex 435 D.

Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Místem, které inspiruje k objevování nového. Exkurze s A380 Emirates jsou každý víkend mezi 12:00 ( přílet) a 14:30 (odlet) a některé všední dny.

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou. Nechybí zde ani expozice televizního studia.